Ei pysty

Mikään ei niiku kiinnosta, millään ei oo mitään väliä, en jaksa tehä mitään muuta ku ryypätä.
Ja jokanen päivä näyttää huonommalta kun edelline. eikä saa ees tapettua itteensä..
Ja kaikki vielä luulee että oon ilonen ja että mulla menee hyvin.. Muttaku ei.
5358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

miksi sulla menee huonosti?
älä edes puhu ittes tappamisesta.
se on pahin virhe minkä ihminen voi tehdä.
mä olen ite meinannut monta kertaa tehdä sen mutte kuitenkaan vajonnut niin alas.
muista ettei itsemurha ole mikään ratkaisu.

sun kannattaisi puhua jollekkin sun kavereista tai jollekkin ja kertoa ettet oikeesti ole ihan kunnossa.
ei kannata salailla sitä että on masentunut.
muuten siitä ei ikinä pääse yli.
koita ihan oikeesti jaksaa ja mä toivon että tämä autto sua edes vähän ja toivon että sun elämänlaatus paranee tosta..

Äänestä

...juttu mulla..
Siis ihan sama tilanne!!! =(
kaikki menee vituilleen!!! Ja silti kaikki vaan luulee et oon iloinen/onnellinen... ='(
Mut en vittu todellakaan oo!!! Saatana!!

Äänestä

Mä ymmärrän.Elämä on joskus paskaa.Tuntuu niinku maailmas ei olis mitään hyvää...kun kaikki tuntuu menevän päin persettä niin ne positiiviset asiat ei kovin helposti nouse mieleen...mutta oikeesti,elämässä on niin paljon kaikkea ihmeellistä ja kaunista,kun vaan pysähtyy ja katsoo ympärilleen.Tää on yhtä seikkailua ja ihmettelemistä.Ja joka ikinen ihminen,sinä ja minä,on tärkeitä.Ihmiset vaikuttaa toisiinsa väistämättä,joka hetki.Ja sun viesti vaikutti muhun.Mun oli pakko vastata.koska mä välitän.Enkä oo ainoo joka välittää.Tää elämä kannattaa katella loppuun asti.ei sitä tiedä minne tuuli vielä sut kuljettaa...ja muista:et ole yksin ajatustes kanssa.Koita jaksaa,kyllä se aurinko sieltä vielä pilkistää sunki elämään...voimia sulle.

Äänestä

Tiedän miltä susta tuntuu.. Ei jaksais enää päivääkään.. Mua ainakin helpottaa,kun katon ympärilleni ja näen asioita joita haluaisin vielä tehdä ja on ihmisiä joita rakastan, sen takia on pakko elää. Niin paljon on viä edessä. yritä selvitä, muutkin on selvinnyt!!

Äänestä

Kyllä tosta pääsee yli - mäkin pääsin! Mä voin auttaa sutkin pois tosta kaikesta! Mailaa mulle ([email protected]), jos haluut purkaa kaiken johonkin. Mä voin myös kertoa vinkkejä elämiseen :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikaansaamaton kirjoitti:

Mikään ei niiku kiinnosta, millään ei oo mitään väliä, en jaksa tehä mitään muuta ku ryypätä.
Ja jokanen päivä näyttää huonommalta kun edelline. eikä saa ees tapettua itteensä..
Ja kaikki vielä luulee että oon ilonen ja että mulla menee hyvin.. Muttaku ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu