Kun sieltä kirjautuu pois, joutuu väkisin jonnekin mtv3:n mainossivuille vaikka kuinka olis javat ja javascriptit sun muut flashit pois päältä. Kestää liian kauan päästä paskasta irti toiselle sivulle.
Osaako joku fiksu kertoa mitä vielä pitää viritellä?
Selain on Firefox3.04 WinXP:ssä.
(Noitten härpäkkeitten takia sitten mtv kertoo mainostajille tietysti, että heidän sivuillaan viivähdellään aina niin ja niin kauan! Voihan v.)
Luukku.com
6
3295
Vastaukset
Eihän sitä mtv3:n sivun latautumista tarvitse odotella, siirry suoraan haluamallesi sivulle, esimerkiksi aloitussivu-napin tai kirjanmerkkien avulla. Itselläni on aloitussivuna about:blank eli tyhjä sivu. (Aloitussivu määritetään asetusten Yleiset-välilehdellä. Tämä siis Firefoxissa.)
Sen sijaan voi olla, että Luukun käyttäjä lasketaan mtv3:n sivun kävijäksi jo siinä vaiheessa, kun hän antaa Luukussa Kirjaudu ulos -komennon. Tämän takiahan Luukun ja Suomi24-palvelujen kaltaisia ilmaisposteja on olemassa: houkuttelemassa kävijöitä ja mainostajia kaupallisille sivuille.- On Internet explorerin
Käyttäjien kauhu. Kun ne sen näkee, ne huutaa kurkkusuorana "Viiiruus" ja menevät vaihtamaan kuivat housut.
Muuten about:blank on Netscapen vanha kunnon tyhjä aloitussivu.
Näin ohi mennen. - noin luulisi
Mutta kun sieltä luukun mailista yrittää mennä jonnekin mihinhyvänsä muualle, niin on ikäänkuin kynnet kiinni tarrautuneet luukun reunaan, eikä pääse minnekään ennenkuin joku mtv:n paskasivu tulee ensin esiin. Tosin en enää käytä koko epämääräistä laatikkoa ollenkaan. Vaikutti kovin epäluotettavalta tuon takia.
En ole missään muualla tuollaisia tarroja tavannut.
- onnistuu
javojen ja flashien tappaminen, mutta en tiiä miten vaikuttaa ite luukun toimintaan
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/722 - lea2
Miten lisään luukun aloitussivulle
Kuka opastaaMille aloitussivulle? Tarkoitatko kenties Windows 8.1:n Aloitus -näyttöön?
1. Avaa "luukku.com" Internet Explorer 11 selaimeen
2. Valitse hammasratas eli Työkalut valikko
3. Valitse "Lisää sivusto Sovellukset-näkymään"
4. Klikkaa avautuneessa ikkunassa [Lisää]
5. Siirry Aloitus näyttöön esim. WINDOWS näppäimellä
6. Vaihda Sovellukset näkymään klikkaamalla ympyröityä nuolta alhaalla
7. Etsi näkymästä Luukku.com ja klikkaa sitä hiiren oikealla
8. Valitse "Kiinnitä aloitusnäyttöön"
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24945389Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3211264Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy21110892Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369721Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858538Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2306539Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03220Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302259- 391707
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261530