Kyselisin sellaista että onko mahdollista saada kyseistä pyörää rekisteröityä mopoksi? Kun tuon moottorin koko on 50 niin eikö sitä voisi rekisteröidä moperiksi vai onko tuossa enemmän tehoa kuin saisi olla moperissa? Jos on nii jos tekee jonku kuristimen sinne ja katsastais... sitte vaan ottaas kurin irti jos saa katsastettua.. nii ei tarttis kuolla tylsyyteen... Vai paljonko nuossa on tehoa normisti?
Ktm 50sx rekisteriin?
3
918
Vastaukset
- varmaankin
miettinyt myös valot, vilkut ja mittaristot? Ei onnistu.
- ja vilkut
On helppo saada ja mittarin saisi pyörän mittarista... Niin eihän siinä ole enää kuin se ongelma saako siihen oikean määrän tehoa ja hyväksyykö katsastus konttori sen?
- ..........
ja vilkut kirjoitti:
On helppo saada ja mittarin saisi pyörän mittarista... Niin eihän siinä ole enää kuin se ongelma saako siihen oikean määrän tehoa ja hyväksyykö katsastus konttori sen?
Niin, ja semmoinen pieni ongelma kuin EU-tyyppihyväksyntä jota crossipyörillä ei ole. Ilman sitä et saa minkäänlaista laitetta mihinkään rekisteriin. Jos kyseistä hyväksyntää ei ole, voi sen toki hankkia, ei maksa kuin muutaman uuden laatumopon verran.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532434Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖291817Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt731511Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me2661420- 1381230
Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.13990Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu11983vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos23978- 65965
- 68953