Mistä sais ilmaiseksi/tosi halvalla hommattua kankenlaisia kangaspaloja? Olen käynyt kiertelemässä kirppareilta, mutta en oo löytänyt.
Kankaat
mimmuska
3356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kaikenlaisia tilkkuja on aina silloin tällöin myynnissä huuto.netissä säkkikaupalla. Joissakin Eurokankaissakin on tilkkulaari, samoin joissakin pienemmissäkin kangaskaupoissa.
Hyvinkin monilla yrityksillä on tapana lahjoittaa ylijäämätilkkuja eri päiväkodeille askarteluun, mutta aina sitä kannattaa kysellä niistäkin.
http://www.tilkkuvakka.fi/
http://www.yritysopas.com/tiedot/Kuusankoski/Kuusaan_Pala_Kangas_A_Paaskynen_Kommandiittiyhtio.html
Käsityöfoorumi Ihan Itsen jäsen? Siellä on jäsenfoorumissa myydään ja ostetaan-osasto, jossa on ilmoitus, ilmaiseksi annettavista askartelutarvikkeista: isoja ja pieniä kangaspaloja, nahkapaloja, turkispaloja, nappeja ym. ja niitä saisi laatikoittain postikulujen hinnalla. Puhdasta siistiä kierrätysmateriaalia.