Oletko ikinä raiskannut ketään? Edes mietinnyt ikinä raiskaavasi ketään?
Olisi mukava jos joku, joka on joskus raiskannut vastaisi siihen kysymykseen; miksi? Mitä tuolla hetkellä oikein liikkui hänen päässään ja miksi hän teki niin? Kaduitko jälkeenpäin?
Olisi mukava jos joku, joka on joskus raiskannut vastaisi siihen kysymykseen; miksi? Mitä tuolla hetkellä oikein liikkui hänen päässään ja miksi hän teki niin? Kaduitko jälkeenpäin?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kysymyksesi osoitaa että fantasioit raiskaamisesta oot sairas!!!!
Kommenttisi osoittaa etta olet sairaampi. Todella pipi.
Avauskysymys oli mielenkiintoinen. Vastauksia peliin?
Entistä tyttöystävää joskus panin kun se oli nukkumassa syvässä unessa ja tukevassa humalassa. Lasketaanko se raiskaukseksi? Kai ainakin jonkun sortin hyväksikäyttö.
Jep, täyttää raiskauksen tunnusmerkistön tuo nukkuvan/sammuneen
hyväksi käyttäminen. Eri asi sitten, jos asia on muuten ok ja siihen on
suostuttu.
Jotkut naiset loukkaantuvat tuollaisesta syvästi, toisten mielestä niin voi
ihan hyvin tehdä eikä siinä ole mitään outoa. Jälkimmäisten tapauksessa
ei asiassa ole tietenkään edes mitään moraalista ongelmaa.
Niin en tiedä mutta oli se vähän sinne päin sekin juttu. ex poikaystäväni raiskasin. Oltiin riidelty ja oli lähdössä ulos. Otin ihan tosissani ohjat käsiini ja tosissani kaadoin (kamppasin)hänet lattialle. Oli aika hurjaa seksia, en tiedä mutta hänellä vähän seisoi. Ero siitä tuli myöhemmin, mutta oli yksi parhaista seksikokemuksista mitä minulla on ollut. Jälkeen päin hän vaitti että raiskasin hänet vaikka oli sitten ainakin lopussa mukanakin.
Miestä ei nainen voi raiskata ainakaan perinteisellä yhdyntätavalla. Yleensä ainakin raiskattava pelkää todella paljon. Ja silloin kun mies pelkää henkensä edestä, sillä ei todellakaan seiso!
Eri asia on taas se, että mies raiskataan anaaliin. Tämähän on mahdollista.
Kyllä miehenkin voi raiskata.
On myytti, ettei voisi.
Päällimmäiseksi tunteeksi jää, ettei minun tahtoani kunnioitettu - minut otettiin väkisin. Miehelläkin on oikeus päättää omasta ruumiistaan. Erektio on refleksi - ruumis voi reagoida raiskaukseen, mutta se ei tarkoita sitä, että henkilö nauttisi tilanteesta! Tilanne voi sen tähden kääntyä jopa ahdistavammaksi ja uhri on helpompi syyllistää!
On väärin sukupuolistaa raiskaukset näin:
nainen / lapsi - uhri
mies - raiskaaja
(Pedofiileja ja raiskaajia on sekä miehissä, että naisissa. Uskon, että etenkin pedofiilisten tapausten kohdalla naistekijöistä jää pienempi prosentti kiinni, kuin miestekijöistä. Naistekijöiden määrää ei edes tiedetä - eikä niiden pienten poikien määrää, joita on hyväksikäyttänyt oma äiti! Samalla tapaa on joskus vaiettu poika-anorektikoista.)
Tässä viestissä, jossa eräs nainen kerskasi raiskanneensa poikaystävänsä nähdään jälleen, että seksuaalinen väkivalta ei ole sukupuolisidonnaista. Siksi seksuaalisen väkivallan vastustamista ei pidä viedä feminismi-sovinismi -tasolle.
Eräs fiksu ihminen esitti asian näin. On kolmea sukupuolta: naisia, miehiä ja raakalaisia.
kissa
...että miehesi ei päässyt alta pois? Kuinka sait häneltä housut auki ja kalun esiin, jos hän laittoi vastaan? Taisi olla aika heikko ukko.
100%:sti samaa mielt' kuin kissa.
en sano tän enempää nyt tähän. ein viitsi toistaa samaa asiaa. totta kuin totta uskokaa pois vaan kaikki jotka tähän eivät usko!
Opiskeluaikana noukittiin ravintolasta mukaan yksi hirveen näköinen ämmä meidän soluun. Naitiin sitä jokainen eikä kyse ollut raiskauksesta. Silloin näin ensimmäisen ja ainoan kerran kun sammunut mies nai. Tai itse asiassa se kaveri oli sammunu sohvalle heppi pystyssä. Tää nainen kiipesi sen päälle ja alko siinä ratsastaan. Yks kaveri vielä kävi lähietäisyydeltä tarkistamassa, että kyllä se sisällä oli. Onko tämä nyt sitten raiskaus, en tiedä.