homoja italian liigassa

manlover

"Italian jalkapalloilu on saanut uuden puheenaiheen. TV-haastattelussa alemman tason jalkapalloilija väittää antaneensa seksipalveluja maksua vastaan jopa aivan huipputason pelaajille. Haastattelussa hän väitti palvelleensa jopa 30 asiakasta.

Hän totesi monien pelaajien olevan biseksuaaleja. Heillä on heterokulissi kunnossa. Kukaan ei heistä suostuisi paljastamaan olevansa homo taikka bi. Pelaajat maksavat seksipalveluista jopa 1500 euroa kerrasta.

Homoutta ei suvaita jalkapallossa. Homot pelaajat jouvat rakentamaan kulissin pelätessään menettävänsä fanien suosion.

Asiasta uutisoi Pinknews ja monet muut, mm. urheilulehdet.

On mielenkiintoista seurata, kuinka homofobian vahvin ilmentymä, jalkapallo tämän asian kanssa menee eteenpäin. Koetetaanko asia haudata, vai tuleeko ajojahti. Urheilu kaipaa joka tapauksessa homofobisten asenteiden tuulettamista. Ikävintä on se, että homourheilijat joutuvat tilanteesta kärsimään myös tässä tapauksessa."

lähde: http://ranneliike.net/keskustelu.php?act=rthrd&grpid=41&thrdid=7411

0

841

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Onko kaivattusi ulkonäkö

        tarpeeksi miellyttävä? 🥕
        Ikävä
        86
        1494
      2. Toivotko koskaan mies...

        Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
        Ikävä
        112
        1375
      3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

        Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
        Maailman menoa
        40
        1167
      4. Svty paska työpaikka

        Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
        Suomussalmi
        28
        1094
      5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

        Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
        Ikävä
        117
        933
      6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

        Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
        Intohimo
        46
        908
      7. Onko viisikko aktivoitunut

        Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
        Seinäjoki
        19
        862
      8. Olisit voinut olla...

        ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
        Ikävä
        65
        797
      9. Olet ihana mies

        Mun söpöliini 🙊😘
        Ikävä
        43
        709
      10. YT skoda Transtech

        Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
        Kajaani
        76
        705
      Aihe