Herää

tuosta Suomen ampumahiihdon tilasta...?siis noin kuin pitkällätähtäimellä,paranisko.
2298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Talon rengit tekee kaikki työt samalla rutiinilla mitä isäntä käskee. Tulos on tasaisen samallainen joka päivä. Tää renkipoika Ikola se selostelee, niin kuin tietäisi nykyajan lajista mitään. Hän oli silloin "puusuksi ja rottikisauvamiehien oppeja saanut" hiihtäjä. Hän ei pysty kommentoimaan muuta kuin, kuinka otetaan pyssy selästä ja katsellaan tuulta.

Äänestä
  • Heikki Ikola mm-kultamitallisti pysty muuhunkuin noihin kommentteihin?
    Mitkään perusasiat ei ole muuttuneet Ikolan ajoilta, vain välineet ovat kehittyneet. Lajista on tullut "helpompi"tavallaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymyksiä kirjoitti:

tuosta Suomen ampumahiihdon tilasta...?siis noin kuin pitkällätähtäimellä,paranisko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu