Tervetuloa palkitsevaan ja mukavaan vapaaehtoistyöhön! Etsimme taas vuoden alusta ja
pitkin kevättä aloittavia ohjaajia läksykerhoomme Itä-Helsingissä. Läksykerho on SPR:n organisoima ja suunnattu maahanmuuttajataustaisille lapsille.
Kerho toimii päiväsaikaan tiistaisin, keskiviikkoisin ja torstaisin. Vapaaehtoisten osallistumisaktiivisuus vaihtelee. Voit osallistua kerran kuukaudessa tai vaikka joka kerta.
Läksykerhon vapaaehtoiset tukevat ja ohjaavat oppilaiden läksyntekoa. Kun läksyt on tehty, voi lasten kanssa pelata ja leikkiä. Läksykerhon vapaaehtoisena olet mukana tukemassa lasten koulumenestystä.
Vapaaehtoisilta ei vaadita erityistaitoja eikä kasvatustieteen opintoja.
Jos olet kiinnostunut, ota yhtettä sähköpostitse:
[email protected]
Tule vapaaehtoiseksi läksykerhoon!!
7
2041
Vastaukset
- TakkuTakiainen
nolla, nolla, nolla vastausta, lalala laaaaa
- TakkuTakiainen
Valvoja käy säännöllisesti tyhjentämässä tästä ketjusta mitä mieltä kansalaiset on koko hommasta :D
- TakkuTakiainen
poista hei tämäkin... kato ännällä alkava sana: nauris.
- Hebbexx
TakkuTakkiainen, kaltaisesi idiootit näyttävät ikävä kyllä täyttävän maata ja ajavan sen turmioon. Olet ääliö. Vapaaehtoistyö on antoisaa ja ihmiset tekevät sitä auttamisenhalusta uhraten aikaansa ja osaamistaan erilaisten asioiden hyväksi. Sitten paikalle astut sinä turhanpäiväisine ajatuksettomuuksinesi. Olit tenavana varmaankin hiekkalaatikolla se tyyppi, joka rikkoi muiden linnoitukset ja kakut.
- TakkuTakiainen
Hebbexx kirjoitti:
TakkuTakkiainen, kaltaisesi idiootit näyttävät ikävä kyllä täyttävän maata ja ajavan sen turmioon. Olet ääliö. Vapaaehtoistyö on antoisaa ja ihmiset tekevät sitä auttamisenhalusta uhraten aikaansa ja osaamistaan erilaisten asioiden hyväksi. Sitten paikalle astut sinä turhanpäiväisine ajatuksettomuuksinesi. Olit tenavana varmaankin hiekkalaatikolla se tyyppi, joka rikkoi muiden linnoitukset ja kakut.
minulla oli aiemmin asialliset argumentit tuohon, samoin kuin muilla ihmisillä, mutta kaikki sensuroitiin, joten antaa olla. enkä ollut.
- lehtolainen
Missä päin Itä-Helsingissä te toimitte? sillä itse asun Itä-Helsingissä
T:Tiina- Maria - läksykerholainen
Hei!
Olet tervetullut mukaan toimintaan!
Toimimme koulussa, joka sijaitsee metroradan varrella.
Ota yhteyttä sähköpostitse [email protected] niin saat tietää enemmän.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata401390Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981345Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2891235- 1091095
- 191041
- 651028
- 711012
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161009Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176868Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju17833