Tule vapaaehtoiseksi läksykerhoon!!

Maria - läksykerhon vapaaeh...

Tervetuloa palkitsevaan ja mukavaan vapaaehtoistyöhön! Etsimme taas vuoden alusta ja
pitkin kevättä aloittavia ohjaajia läksykerhoomme Itä-Helsingissä. Läksykerho on SPR:n organisoima ja suunnattu maahanmuuttajataustaisille lapsille.

Kerho toimii päiväsaikaan tiistaisin, keskiviikkoisin ja torstaisin. Vapaaehtoisten osallistumisaktiivisuus vaihtelee. Voit osallistua kerran kuukaudessa tai vaikka joka kerta.

Läksykerhon vapaaehtoiset tukevat ja ohjaavat oppilaiden läksyntekoa. Kun läksyt on tehty, voi lasten kanssa pelata ja leikkiä. Läksykerhon vapaaehtoisena olet mukana tukemassa lasten koulumenestystä.

Vapaaehtoisilta ei vaadita erityistaitoja eikä kasvatustieteen opintoja.

Jos olet kiinnostunut, ota yhtettä sähköpostitse:
[email protected]

7

2025

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TakkuTakiainen

      nolla, nolla, nolla vastausta, lalala laaaaa

    • TakkuTakiainen

      Valvoja käy säännöllisesti tyhjentämässä tästä ketjusta mitä mieltä kansalaiset on koko hommasta :D

    • TakkuTakiainen

      poista hei tämäkin... kato ännällä alkava sana: nauris.

      • Hebbexx

        TakkuTakkiainen, kaltaisesi idiootit näyttävät ikävä kyllä täyttävän maata ja ajavan sen turmioon. Olet ääliö. Vapaaehtoistyö on antoisaa ja ihmiset tekevät sitä auttamisenhalusta uhraten aikaansa ja osaamistaan erilaisten asioiden hyväksi. Sitten paikalle astut sinä turhanpäiväisine ajatuksettomuuksinesi. Olit tenavana varmaankin hiekkalaatikolla se tyyppi, joka rikkoi muiden linnoitukset ja kakut.


      • TakkuTakiainen
        Hebbexx kirjoitti:

        TakkuTakkiainen, kaltaisesi idiootit näyttävät ikävä kyllä täyttävän maata ja ajavan sen turmioon. Olet ääliö. Vapaaehtoistyö on antoisaa ja ihmiset tekevät sitä auttamisenhalusta uhraten aikaansa ja osaamistaan erilaisten asioiden hyväksi. Sitten paikalle astut sinä turhanpäiväisine ajatuksettomuuksinesi. Olit tenavana varmaankin hiekkalaatikolla se tyyppi, joka rikkoi muiden linnoitukset ja kakut.

        minulla oli aiemmin asialliset argumentit tuohon, samoin kuin muilla ihmisillä, mutta kaikki sensuroitiin, joten antaa olla. enkä ollut.


    • lehtolainen

      Missä päin Itä-Helsingissä te toimitte? sillä itse asun Itä-Helsingissä

      T:Tiina

      • Maria - läksykerholainen

        Hei!

        Olet tervetullut mukaan toimintaan!
        Toimimme koulussa, joka sijaitsee metroradan varrella.

        Ota yhteyttä sähköpostitse [email protected] niin saat tietää enemmän.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1498
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1411
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      255
      961
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      195
      948
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      830
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe