Pane miljoona menemään...

löytyiskö?

Tietääkö kukaan löytyiskö mistään peliä "Pane miljoona menemään"

Pelissä oli tarkoitus tuhlata 1 miljoona erilaisissa peleissä jne. Joka ensin sai tuhlattua sen, voitti. Toisinaan kävi "epäonni" ja rahaa tulikin kuin roskaa takaisin :)

4

3130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heheks

      Meiltä löytyy hyllystä mutta ei kyllä ole kaupan :( en ole missään kaupassa nähnyt kyseistä peliä sillä pelihän on todella vanha.

    • tytti_79

      Näin juuri noin viikko sitten Huuto.netissä myynnissä parikin kappaletta. On muuten hauska peli!

    • Ch

      Sain juuri käsiini tuon Pane miljoona menemään-pelin, mutta yksi hahmo kortti puuttuu. Olisiko jollain kotona kaikki 6 hahmokorttia ja kertoisi näin ollen että mikä puuttuu ja mikä on hänen erityissääntönsä. Muistaakseni kyseessä on toinen nainen, Luxus-Lili meillä on tallella.

      • pelle hermanni

        Moi.Löytyy kaikki 6 hahmoa.Laita e - mail niin skannan Sinulle ne.
        rune.petterson miukumauku kolumbus.fi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      309
      9650
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      9
      2878
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      267
      2181
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      114
      2030
    5. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      89
      1579
    6. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      144
      1487
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      133
      1458
    8. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      32
      1224
    9. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      45
      1184
    10. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1036
    Aihe