En tiedä onko tämä oikea foorumi mutta kysyn mielipiteitä, voivatko seuraavat kokemukseni olla vain sattumaa?
Joskus monta vuotta sitten ajelin yhden miehen kyydissä hänen kotiaan kohti. Autoni oli hänen kotipihassaan. Yhtäkkiä päässäni syntyi ajatus, että autoni nokkaan on törmätty. No, päästiin sitten perille niin katsoin heti autoani, ja eikös hänen vaimonsa ollut saanut mukavan kuopan aikaiseksi autonsa vetokoukulla.
Toinen juttu oli se, kun harrastettiin ihan huviksemme jotain tietokilpailua kavereiden kanssa. Kaveri luki ääneen vihjeitä yhdestä lehdestä. No sitten tuli joku kysymys, että milloin joku valtio itsenäistyi (eikä mulla ollut juuri edes hajua missä se valtio on), mutta heitin siihen vaan yhtäkkiä 1971 (tai mikä se vuosi nyt olikin) ja se oli oikein. Vähän mietin että olinko lukenut sen kysyjän ajatuksia tiedostamatta.
Kolmas oli se kun olin kaverin kanssa puhelimessa, tiesin että hän oli kaupassa, kysyin vaan että otatko maitoakin, ja yllättäen hän oli juuri sillä hetkellä ottamassa sitä.
No, kuitenkin mä luulen että en mä mikään meedio ole, ja kaipa nämä jotain sattumia olivat, vaikka toi ensimmäinen kyllä tuntuu aika ihmeelliseltä, jos oikeasti tunsin autooni törmättävän. Tästä taitaa kuitenkin vielä olla matkaa siihen, että näkisin seuraavan lauantain lottopallot.
Selvänäköä?
_timonen_
1
386
Vastaukset 1
- tosi harva
yksilö niitä lottopalloja selvänäkee. Taitaa luontevin selitys löytyä ihan kuivasta tilastomatematiikasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121417
- 46935
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r145730- 70676
- 67626
- 53607
- 59586
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.118530Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e107503Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500- 55478
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32478- 5478
- 34477
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 52413
- 42410