En tiedä onko tämä oikea foorumi mutta kysyn mielipiteitä, voivatko seuraavat kokemukseni olla vain sattumaa?
Joskus monta vuotta sitten ajelin yhden miehen kyydissä hänen kotiaan kohti. Autoni oli hänen kotipihassaan. Yhtäkkiä päässäni syntyi ajatus, että autoni nokkaan on törmätty. No, päästiin sitten perille niin katsoin heti autoani, ja eikös hänen vaimonsa ollut saanut mukavan kuopan aikaiseksi autonsa vetokoukulla.
Toinen juttu oli se, kun harrastettiin ihan huviksemme jotain tietokilpailua kavereiden kanssa. Kaveri luki ääneen vihjeitä yhdestä lehdestä. No sitten tuli joku kysymys, että milloin joku valtio itsenäistyi (eikä mulla ollut juuri edes hajua missä se valtio on), mutta heitin siihen vaan yhtäkkiä 1971 (tai mikä se vuosi nyt olikin) ja se oli oikein. Vähän mietin että olinko lukenut sen kysyjän ajatuksia tiedostamatta.
Kolmas oli se kun olin kaverin kanssa puhelimessa, tiesin että hän oli kaupassa, kysyin vaan että otatko maitoakin, ja yllättäen hän oli juuri sillä hetkellä ottamassa sitä.
No, kuitenkin mä luulen että en mä mikään meedio ole, ja kaipa nämä jotain sattumia olivat, vaikka toi ensimmäinen kyllä tuntuu aika ihmeelliseltä, jos oikeasti tunsin autooni törmättävän. Tästä taitaa kuitenkin vielä olla matkaa siihen, että näkisin seuraavan lauantain lottopallot.
Selvänäköä?
_timonen_
1
367
Vastaukset
- tosi harva
yksilö niitä lottopalloja selvänäkee. Taitaa luontevin selitys löytyä ihan kuivasta tilastomatematiikasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22118334Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen943998Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu622451Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv342097Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1781657Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891602Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?711553Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1311472Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1671472Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141364