Pesukoneessa

Eli Rosenlew 1018 ei tyhjennä vettä pesun lopuksi (nukkasiivilä on ihan puhdas).
Lisäksi kuuluu jotain kilinää kun kone linkoaa..
3411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos vesi ei poistu täysin vapaasti nukkasiivilän luukun kautta sen ollessa auki, jotain on juuttunut rummun säiliön ja nukkasiivilän väliseen putkeen. Jos vesi poistuu, käynnistyykö poistopumppu heti linkousohjelman alussa? Helppo kuulla ja nähdä nukkasiivilän luukun ollessa auki. Voi kokeilla tyhjällä koneella. Samalla selviää kilinän syy ihan vaan kuuntelemalla.

Äänestä
  • Vesi poistuu kyllä nukkasiivilän luukusta, ja se poistopumppukin omalla ajallaan käynnistyy.

    Ja että asia olisi vieläkin monimutkaisempi, kone tyhjentää vedet välillä ihan normaalisti..

    Pitää kuunnella sitä kilinää vielä.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Vesi poistuu kyllä nukkasiivilän luukusta, ja se poistopumppukin omalla ajallaan käynnistyy.

    Ja että asia olisi vieläkin monimutkaisempi, kone tyhjentää vedet välillä ihan normaalisti..

    Pitää kuunnella sitä kilinää vielä.

    Ja nyt se lopetti pesemisenkin. Ohjelmavalitsin menee kyllä ihan normaalisti pesuohjelman eteenpäin, mutta kone ei ota vettä eikä pese.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vikaa.. kirjoitti:

Eli Rosenlew 1018 ei tyhjennä vettä pesun lopuksi (nukkasiivilä on ihan puhdas).
Lisäksi kuuluu jotain kilinää kun kone linkoaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu