Suomi24:n treffipalsta

Pettynyt

Nyt ihmiset jotka deittailee, suomi24 boikottiin!!!
Todella törkeää rahastusta harrastetaan treffipalstalla, 17€ / kk!!!!!!! Jostain "tosi"jäsenyydestä. Lopetetaan yhdessä tämän riistohintaisen palvelun käyttö!

p.s saas nähdä kuinka monta minuuttia tämä viesti saa kunnian olla linjoilla kunnes poistetaan "asiattomana". Suomi24:lle tiedoksi; kyse on sananvapaudesta, mitään lakia ei ole rikottu eikä ketään herjattu.

11

545

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei tule maksettua.

      • hkiboy

        eipä tule kyllä enää käytettyäkään. tulee vaan vihaiseksi kun kirjautuu sisään. ei näy kävijälistaa, mutta eipä oo profiilissa enää kävijöitäkään kun ne ei näe omia listojaan. haistakaa nyt kukkanen, kuka pellepää tän muutoksen keksi.


      • ahne=paha
        hkiboy kirjoitti:

        eipä tule kyllä enää käytettyäkään. tulee vaan vihaiseksi kun kirjautuu sisään. ei näy kävijälistaa, mutta eipä oo profiilissa enää kävijöitäkään kun ne ei näe omia listojaan. haistakaa nyt kukkanen, kuka pellepää tän muutoksen keksi.

        Nää on näitä nuorien päälliköiden "ideoita", joiden tarkoitus on ns. "parantaa tuottavuutta"...! No, tietenkin tämä sen tekee, kun nyt olen jo nähnyt muutaman "tositarkoituksella"-nikin lunastaneita. Todella vähiin vain näyttää jääneen ja varmasti jääkin.

        Itse en ainakaan periaatteestakaan ala maksamaan, koska tiedän Eniron, joka on palvelun tuottaja, repivän jo muutenkin miljoonavoitot mm. ko. palstan sivujen mainostuloista.

        Toivottavasti mainostajat huomaavat, että nyt jo, palstan, jolla ennen tätä rahastamiseksimuuttamisuudistusta oli pitkän matkaa yli satatuhatta jäsentä, on pudonnut heti n.90-tuhannen pintaan ja päivittäinen kävijämäärä lähes puolella. Pilalle meni tämäkin systeemi, kuten niin moni muukin, joita ahneus on pilannut.


    • .............

      suomi24n toiminnassa enää ollu ihmisyyttä ollenkaan...joten kaikki pois sieltä mielenosoitukseksi....jäävät nuolemaan näppejään...

      • Nimetön

        Profiili jo poistettu. Eiköhän tämä ollut tässä.


      • kyllä tää riisto nyt sai loppua tähän... en todellakaan ala mitään 17€ maksaa että saan vanhat asiat takaisin omaan profiiliin... uskokaa unelmiinne vaan... tämä tälläinen jos mikä on syrjintää useimpia vuosia käyttäneille... mitähän sitä saa seuraavaksi maksaa jos luo uuden profiilin?


    • en maksa saa olla sit

      Joo olen samaa mieltä että rahastuksen makua...lähden pois koko linjoilta kun meni näin.

    • Poistan profiilini tästä uudesta PASKASTA !

    • pinsku

      profiili poistuu. En todellakaan aio maksaa tästä..... eikä varmaan moni muukaan.

    • santsi-85

      Mie ainakin pistän johonki muualle ilmotuksen! täältä lähen hyvin nopeeta!

      • kuka tietää

        lain mukaan ei saa poistaa mitään vanhaa joka ollut voimassa ennen uudistusta kaupankäyntiäkö?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      149
      13148
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      72
      9601
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      94
      9094
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      14
      7720
    5. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      38
      6704
    6. 147
      6124
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      15
      3114
    8. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      391
      1179
    9. Aikuisten säälittävä käytös

      Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v
      Hyrynsalmi
      7
      1133
    10. YLE: Stora Enso Imatra aloittaa yyteet

      www.hs.fi/talous/art-2000011528377.html Yle: Stora Enso aloitti muutos­neuvottelut Imatran-tehtailla Metsäteollisuus|Yl
      Imatra
      84
      980
    Aihe