Pienen hiljaiselon ja rauhallisen ajan jälkeen on aika taas herättää talviuniltaan se suuri kysymys ja miettiä, pitääkö miittiä vai ei. Toisin kuin aikaisemmat miitit, voisimme yrittää tehdäkin jotain mullistavempaa kuin pyöriä päättöminä ympäri kaupunkia itkien minuuttien menetyksiä. Toistaiseksi, keskusteltuani komean kolleegani Triviumin kanssa, ajattelimme jotain perinteistä ja helppoa: porukalla istumaan baariin.
Ajankohta on suurin kysymys tässä, tapahtumat voidaan miettiä tällä keskustelupalstalla tai chatissa. Baarissa istuminen kuulostaa sekä ihanalta että mahdolliselta toteutua. Alkoholi on tunnetusti sosiaalisuuden avain, ja jos seura ei olekaan niin mukava kuin osasi odottaa, baarissa on aina ovi ulos. Baarissa voi istua, hörppiä ja keskustella, baarista riippuen myös pelata bilistä tai lihabingoa. Alkoholipitoisen tapahtuman takia tämä miitti olisi K18.
Mitä ajankohtaan ja paikkaan tulee, heitän keskustelun herättämiseksi ehdotukseksi 31.12. jossai Helsingin illassa baarissa. Uusi vuosi on muutenkin juhlimisen aikaa ja Helsingin ("talvisessa") yössä paukkuvat ilotulitukset voivat olla näkemisen arvoista. Tiedän, että pitkällä asuvat eivät välttämättä jaksa Helsinkiin saakka saapua tai ylipäätänsä kukaan viitsi pyöriä vuodenvaihtumisen aikana chattilaisten kanssa puhumassa idlaamisesta, mutta ehdotus tämäkin.
Toivon mukaan keskustelu herää ja saamme aikaiseksi lähiaikoina ikimuistoisen tekstittömän chattaamisen, ehkä alkoholihuuruissa, ehkä rakkauden alaisina.
16+ miitti?
0
859
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2202922Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1071189Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321092- 681048
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2791002Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka338989Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788