että he tekevät hyvää laatua tappiolla? Kävin Inoan sivuilla ja huomasin että raskaasti tappiollinen yritys. Keskusteluissa tullut esille että omistajat ovat rikkaita turkistarhureita. Ylemmät toimihenkilöt vaihtuneet useasti ja yritys aina vaan tappiollinen? Omistajatko haluavat että he myyvät tappiolla? En ymmärrä miksi? Eikä minun kyllä tarvitsekaan. Ydinkysymys onkin: myyvätkö todellakin tahallaan tappiolla vai johtuuko tappio huonosta tuotteesta, palvelusta yms yms eli rekkuloita todella paljon joka painaa tuloksen tappiolle.
MaanHonka
Onko totta
71420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
yrityksestä keskusteltu ennenkin. Suosittelen hakemaan firman nimellä hakusanana siihen liittyvät keskustelut.
mutta en saanut vastausta kysymykseeni :-(
Jos jollain kokemuksia tästä pienestä firmasta, siis että olet ostanut, olisitko ystävällinen ja antaisit palautetta minkälainen toimitus oli. Siis hinta/laatu. Muut älkää vaivautuko. Kiitos ja rauhallista joulua kaikille.
hah hah hah hah hah haah! Kyllä oli huvittavia juttuja ja nahkojen hinnat laskee! Kyllä kohta ei oo rikkaita miehiä yrityksen taustalla.
halaventunu, on ollu pakko vähä nostaa hintoja.
Se täs on hyvä puoli kun kettutytöt on priuteerannu muualla,
eivätkä oo äkänny viälä näitä Maanhongan omistajien tarhoja. Se täs ny vielä puuttuus jotta pantaas yöllä tarhaan veräjät auki!
jotta saarahan tapettua kilipaalijat pois.
Kun ne ei päriää kilipaalus niin Maanhonka voittaa aina ja viää kaikki kaupat.
Sitte kun kaikki kilipaaliat on tilausten puuttehes konkurssis, Maanhonka on yksin markkinoolla.
Silloon voii nostaa hinnat oikialle tasollen ja rupiaa saamahan voittua.
käynyt juuri päinvastoin! Muut yritykset ovat tehneet laadukkaita taloja ja tehneet voittoa. Kuten on käynyt ilmi Maanhonka juuri päinvastoin. Sitähän ei enää ole olemassa. Liimapalkkitehdashan osti sen ittellensä ja muutti jopa yrityksen nimeä. Että se siitä "Maanhonka on yksin markkinoolla".
on samojen omistajien pisnes. Samat kylän rahamiehet omistaa...