Mitä tästä pitäisi ajatella?

On yksi tyttö, josta todella pidän ja jonka luulen pitävän minusta. Hän antaa pieniä vinkkejä toisinaan, että pitää minusta, mutta kuitenkin hän vaikuttaa olevan "enemmän kuin ystävä" erään toisen pojan kanssa. Välillä tuntuu, että tästä voisi joskus tullakkin jotakin, mutta sitten saan tietää, että hän on ollut toisella pojalla yötä, valehdellut minulle yms. Loppujen lopuksi hän tulee taas vinkkailemaan minulle. Eli välittääkö hän minusta yhtään vai onko hän vain kaksinaamainen kusipää?
5781
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jätä tuommonen. Älä tuhlaa aikaas... Valehtelija on aina valehtelija.
Ehkä hän tulee aina silloin luoksesi kun ei saa huomiota siltä toiselta pojalta.

Äänestä

Voihan olla, että tytöllä on hieman huono itsetunto ja yrittää hakea pönkitystä egolleen "tapailemalla" tätä toista poikaa, vaikka onkin kiinnostunut sinusta. Ehkä hän yrittää saada sinun huomiosi sitä kautta. Vaikea sanoa. Tosin se, että hän viettää yötä toisen pojan kanssa, ei vaikuta hyvältä. Vaikea sanoa. MItä tarkoitat sillä, että ovat enemmän kuin kavereita? Onko jotain konkreettista tapahtunut, vai kuvitteletko vain??

Äänestä
  • Voin näin tyttönä kertoa, että ilmeisesti hakee toisen pojan ollessa pois, sinulta huomiota. Mutta tuntuisi siltä että likka ei ole sinusta muuten kiinnostunut. Muuten kuin että nauttii siitä, että "olet hänen remmissään"ja ohjailtavissa.
    Vähän kuin tunteidesi hyväksikäyttöä.

    Mutta jos likka on toisella pojalla yötä ja ei halua sitä sinulle kertoa, tarkoittaa vaan sitä että pelkää sitä, että yksi lenkki vähemmän narussa. (Vähemmän ihailijoita.)

    Yhdyn siis siihen että on hieman huono itsetunto ha hakee kaikilta pojilta huomiota. Vaikka olisi eniten kiinnostunut jätkästä, jolla oli yötä.

    Suosittelen että etsit uuden, sinulle paremman. On niitä naisia maailma täynnä :) Ei kannata yhden tytön perässä juosta, jos tajuat että leikkii vain kanssasi. Me tytöt osataan olla aika pirullisia.. :F

    Äänestä

minun mielestä he näyttävän olevan enemmän kuin ystäviä, koska minullakin on paljon tyttöjä kavereina, mutta en kumminkaan ole heillä yötä sun muuta. Mutta olen alkanut tajuta tilanteen ja nyt ei tunnu missään, jos nään heidät yhdessä. Eli eiköhän vaan jatketa elämää ja unohdeta tollaset.

Äänestä
  • Sussa on sentään asennetta, osaat päästää irti jos näät miten asiat on. Nostan hattua sulle jätkä :) Vielä säkin sen oikean löydät. Odotas vaan :p

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


..................... kirjoitti:

On yksi tyttö, josta todella pidän ja jonka luulen pitävän minusta. Hän antaa pieniä vinkkejä toisinaan, että pitää minusta, mutta kuitenkin hän vaikuttaa olevan "enemmän kuin ystävä" erään toisen pojan kanssa. Välillä tuntuu, että tästä voisi joskus tullakkin jotakin, mutta sitten saan tietää, että hän on ollut toisella pojalla yötä, valehdellut minulle yms. Loppujen lopuksi hän tulee taas vinkkailemaan minulle. Eli välittääkö hän minusta yhtään vai onko hän vain kaksinaamainen kusipää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu