S marketin takana ja K kaupan takana oli nuorisojoukko joka joi olutta vaikka siihen ei ollut ikää. Tumpit heiteltiin pitkin pihoja ja asvaltille. Tiedättekö vanhemmat missä kakaranne luuhaavat!
Vastaukset 8
- pääasia,
etteivät tappaneet ketään.
- tervakoski.
se vielä puuttuisi. tervakosken ala-asteella kurinpitoon joudutaan puuttumaan poliisin avulla
- justjooo!
Nii että ku ei oo muuta tekemistä kun kytätä mitä muut tekee, ja sit pitää ihan ilmottaa mitä nuoret tekee?!
Sua vaan taitaa ottaa päähän ku itte et voi olla sielä mukana, vaan pitää aina syyllistää nuoria ja väittää että nuoret tekee kaikkee pahaa!
olisitpa äsken ollu S-marketin eessä, siellä ne bulsut juopotteli ja häiritsi ihmisii!- varma, ettei
ollut ikää? Tarkastitko paperit?
- tän siis
varma, ettei kirjoitti:
ollut ikää? Tarkastitko paperit?
keskustelun alottajalle.
Noh..Noh..
Aikuinen olen itse ja ainakin K-marketin takana on mukava juoda kaljaa ja naureskella paheksuvia katseita ahdasmielisiltä siis ainakin kesällä.
Nuorisosta en tiedä..Kantakoon vanhemmat vastuun heidän touhuistaan, mutta toteaisin myös vain, että eipä näytä vissiin kiinnostavan.
Ei sen puoleen, mutta olen ollut nuori joskus itsekin ja lärvännyt milloin missäkin, mutta eipä ole kertynyt mitään euroviisu tyylisiä pisteitä siitä..ja eipä olisi paljon kiinnostanutkaan..
Olen kylläkin samaa mieltä kirjoittajan kanssa, että nuorison alkoholinkäyttöön ja tupakointiin tulisi puuttua..vanhemmalla porukalla ei se enää tehoa mihinkään suuntaan.
Eli..Miksette lapsia omaavat hieman ilta-yö kävelisi katsomassa nuorison touhua?- taasko.
Olen hämmästynyt.
- polttakoot
tehkööt mitä lystäävät,kunhan ei sotkisi paikkoja kaikenlaisella roskalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2281699
Palstamiittinkiä taas ajattelen
Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka187850- 53824
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm61823Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s36734Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät388719Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k54590- 30541
Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte19536- 18535