nuoriso joi olutta

pihalla.

S marketin takana ja K kaupan takana oli nuorisojoukko joka joi olutta vaikka siihen ei ollut ikää. Tumpit heiteltiin pitkin pihoja ja asvaltille. Tiedättekö vanhemmat missä kakaranne luuhaavat!

8

943

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pääasia,

      etteivät tappaneet ketään.

      • tervakoski.

        se vielä puuttuisi. tervakosken ala-asteella kurinpitoon joudutaan puuttumaan poliisin avulla


    • justjooo!

      Nii että ku ei oo muuta tekemistä kun kytätä mitä muut tekee, ja sit pitää ihan ilmottaa mitä nuoret tekee?!

      Sua vaan taitaa ottaa päähän ku itte et voi olla sielä mukana, vaan pitää aina syyllistää nuoria ja väittää että nuoret tekee kaikkee pahaa!

      olisitpa äsken ollu S-marketin eessä, siellä ne bulsut juopotteli ja häiritsi ihmisii!

      • varma, ettei

        ollut ikää? Tarkastitko paperit?


      • tän siis
        varma, ettei kirjoitti:

        ollut ikää? Tarkastitko paperit?

        keskustelun alottajalle.


    • Noh..Noh..

      Aikuinen olen itse ja ainakin K-marketin takana on mukava juoda kaljaa ja naureskella paheksuvia katseita ahdasmielisiltä siis ainakin kesällä.

      Nuorisosta en tiedä..Kantakoon vanhemmat vastuun heidän touhuistaan, mutta toteaisin myös vain, että eipä näytä vissiin kiinnostavan.

      Ei sen puoleen, mutta olen ollut nuori joskus itsekin ja lärvännyt milloin missäkin, mutta eipä ole kertynyt mitään euroviisu tyylisiä pisteitä siitä..ja eipä olisi paljon kiinnostanutkaan..

      Olen kylläkin samaa mieltä kirjoittajan kanssa, että nuorison alkoholinkäyttöön ja tupakointiin tulisi puuttua..vanhemmalla porukalla ei se enää tehoa mihinkään suuntaan.

      Eli..Miksette lapsia omaavat hieman ilta-yö kävelisi katsomassa nuorison touhua?

    • taasko.

      Olen hämmästynyt.

    • polttakoot

      tehkööt mitä lystäävät,kunhan ei sotkisi paikkoja kaikenlaisella roskalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      65
      2212
    2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      89
      1461
    3. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      14
      1274
    4. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      111
      1133
    5. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      101
      1047
    6. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      107
      832
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      54
      702
    8. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      262
      588
    9. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      59
      586
    10. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      38
      584
    Aihe