Onko kenelläkään kokemuksia Bangkokin kampaamoista? Uskon, että leikata siellä osaataan hiukset kuten Suomessa, mutta miten on värjäysten laita? Joskus olen kuullut , että aasialaisten hius on niin erilaista euroopplaisiin hiuksiin verrattuna, että ottamalla värjäyksen Aasiassa, saa varmasti hiuksensa pilalle. Pitääköhän paikkaansa?
Kampaamot
2
853
Vastaukset
- santtura..
..kysymyksiä hiusten leikkauksita ja värjäyksistä. Aasialaisten hiusten laatu on aivan erilainen, kun meillä suomalaisilla. Yleensä vastaukset ovat olleet epäileviä ja jollekin leikkaus ei sujunut...mutta niinhän se käy joskus meilläkin. Värjäys hieman riskaapelia, sillä aurinko porottaa ja saattaa muuttaa väriä nopeastikin.
Tuo "alapään parturointi" oli taas melkoinen esimerkki epämiellyttävistä provoilijoista, jotka pitäisi potkaista hornan kellariin....YÖK- Katja
Omat kokemukset Bangkokilaisista kampaamoista on olleet positiiviset. Hiusten värjäystä harkitsisin muutamaan otteeseen, koska käytössä olevat väriaineet ovat Aasialaisille hiuslaaduille suunnattuja ja ovat melko voimakkaita. Itse olen ollut tyytyväinen leikkauksiin, muotoiluihin ja pesuihin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 193627
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit232761En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322195- 882005
- 191946
- 261612
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361487- 321482
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91404Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111364