miksi täällä alkava keskustelu menee tappeluksi viimestään kolmen vastauksen jälkeen? ja viimestään viidennessä mainitaan sana KORHONEN onko se joku pahis vai mikä teitä vaivaa?
sanokaapa
hyvät ihmiset miksi?
212494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
ekaa pidemmälle kun alotit meijän korhosesta puhua. Korhonen eduskuntaan!
Johtuu siitä, ettei kaikille ole samalla kauhalla jaettu, joillekin on jaettu jopa lusikoilla ja niitä riittää.
muuripata päähän kun meet suur-suomea tekemään.
Astioista kun nyt puhuttiin.
tääl jo haukutaan ja tapellaan..
Taitaa mennä tappeluksi aina kolmannen vastauksen jälkeen, koska kolmannen vastauksen tähänki vietiin kirjoitti korhonen...
Tulla mielipiteineen esiin omalla nimellä ja kuvalla, siihen ei pysty monikaan. Pensaasta on helppo räkyttää, kuten meistä useampi tekee.En tunne miestä enkä ole monestakaan asiasta samaa mieltä, mutta tunnustus on annettava mistä kuuluu.
Korhonen on kuhmon valopilkku,uskaltaa sanoa oman mielipiteensä.Joskus voi olla samaa mieltä joskus ei.Mutta eihän me ihmiset olla samanlaisia.Näin entisenä kuhmolaisena olis kiva tietää minkäikäinen olet Korhonen vaikka olisit luokkakaveri?
Vaatii rohkeutta uskaltaa puhua avoimesti ja suoraan ajamansa asian puolesta,siitä täydet pisteet Korhoselle.
Eipä näillä sivustoilla mainitunlaista rohkeutta paljon esiinny.
Historian tunnilla puhuttiin Adolf Hitleristä joka sai silloisen Saksan hurmokseen ja uskomaan suur-Saksaan.Kaikki alkoi pienestä kipinästä johon korpraali heitti lisää polttoainetta.Korhosesta joko pidetään tai ei,mutta pikkuhiljaa itsekukin hyväksyy hänet mutta äijän ei kannattaisi olla liian itsevarma tai joku korkeampi taho laittaa miehen hiljaiseksi omalla tavallaan.Se olisi tosissaan sääli,sillä tälläisiä persoonia kieltämättä tarvitaan!
Mieshän on esittänyt ajatuksiaan reilusti! Monesti olen puolustanut K:ta ja yrittänyt antaa tiukkaa vastapalautetta näille K:n pahimmille morkkaajille ja haukkujille. Syytä en tiedä, miksi näin tapahtuu, että joillakin tuntuu olevan paljonkin K:ta kohtaan hampaankolossa?
Kukaan ei voi käsittää jatkuvaa jankutusta yksistä aseista ja metsästyksestä.Ihmiselämässä on paljon muitakin asioita mutta kun tämä muuan älypää vaan jaksaa vain viikosta toiseen.Ihmismieli voi olla kieroutunut pahastikin ja viedä meidät itsekunkin harhaan.Eikös Barabbas houkutellut muutkin mukaan kivenheittoon?
mutta olet menettänyt katu-uskottavuutesi ottamalla kantaa asiaan kuin asiaan. Kun nyt vaan on niin, ettei kapasiteettisi riitä, vaikka suuri onkin, ihan joka asiaan.
Vähemmällä kirjoittamisella olisit säilyttänyt monta ystävääsi. Nyt ohitan mielipiteesi olankohautuksella.
Nimimerkkiä käytän netissä, koska tämä ei ole tosiaan ihan turvallinen paikka paljastaa henkilöhistoriaansa. Mutta tee sinä ihan miten itse haluat.
Samaa jankutustapa tuota näyt itsekkin harrastavan! Aina, missä K, mainitaan tai K, on kirjoittanut vaikka pari sanaa, mistä tahansa aiheesta, olet sinä heittämässä koneellasi tekstiä, viitaten K:n runkkuun, paskaan tai älyn puutteeseen? Samalla tavalla ollaan kyllästytty sinun törkeään loanheittoon ja törkeään kielenkäyttöösi! Olisit sinäkin kirjoittelematta noita paska-kommenttejasi jokaiseen K:n kommenttiin? Ei vaikuta kovin älykkäältä tuokaan sinun rähjäävä tyylisi kirjoittaa, eli sitä saat mitä toisille tarjoat: vittuilua!
vaan typeryyttä. Kukaan täyspäinen ei noin typeriä kannanottoja laita omalla nimellään julkiseen foorumiin.
tämän Korhoseksi itseään kutsuvan mielipiteitä niin ei voi kuin ihmetellä sitten näitä tyyppejä jotka puhuu suoraselkäisyydestä ja rohkeudesta esiintyä netissä omalla nimellä.
Taitaa tämä Korhonenkin olla sivupersoona jollakin Kähkösellä vai mikä hiippari lie ollutkin sillä sen tapaisia taisi nimet olla kun ammunta ansioitaan linkitti yhdessä viestissään. Ei tosin ole niin paljoa mielenkiintoa asiaan että etsisin sen viestin kaiken maailman pellejen kirjoituksista linkitystä varten.
Voi tietenkin olla että esitti muiden ns.ansioita omissa nimissään mutta sekään tavallisesti ei ole mikään meriitti.
Se siitä omalla nimellä esiintymisestä.
Meinaat, että on helppoa kopioida toisen maanpuolustuskortti?
LMAO
Toistan edelleen:
Kaikille ei ole samalla kauhalla jaettu.
Onkos Korhonen kovakin kokki kun jakelee kauhallaan paskaa?Käsittääkseni moni sekoaa vasta kevään tullen joten saa nähdä kuinka nämä jutut kehittyy.Lumien sulattua on helpompi leikkiä pyssyskää kun ei jää niitä lumijälkiä ja voi pukea röllipuvunkin.
Voihan sitä talvellakin pukea röllin päällensä, mutta siinä ei ole mitään järkeä koska lumessa ei ole repaleisia muotoja.
BTW Splav Leshie puku maksaa talvimallina yli 200€, jos sen sattuu jostain löytämään.
Itse käytän Wehrmachtin talven 42-43 muotia, joka ei tosin ikinä saapunut itärintamalle huolto-ongelmien vuoksi.
http://www.wh-varuste.fi/
Lämmin on! Suosittelen.
Lisäksi käytössä on Bundeswehrin lumiviitta, joka ei todellakaan ole hinnan kiroissa.
http://www.maanpuolustusyhtio.fi/products.php?product=2629
Näillä kyllä pärjää ja jos ei pärjää, niin silloin on miehessä vika. Toki torrakonkin päälle voi vetää valkoista erkkaria tai lakanaa jos haluaa, mutta ei ole ainakaan riistan kanssa tarpeen. Sitten ehkä jos invaasio on päässyt sattumaan. Itse suosin torrakon naamiointiin sukkahousua:)
kun rohkeasti omalla nimellä esiintyy.
Onkohan pyhiin kirjoituksiin kajottu?
torrakon sukkahousun sisään. Noo sulla on nuo sotahommat mielessä minulla taas ihan eri hommat joista sinä et älyä mitään;)
Sen verran ainakin, että kun ne sukkahousut heittää välistä pois, niin paremmin luistaa.
Empähän sitten tiedä, liekkö teillä pienivehkeisillä niin väliä mihinkä sitä survoo.