Onko kellään tietoa kuinka vuosi vaihtuu inglesissä? Ja minkälainen hotelli on corona roja? Entä onko ketään nuoria lähdössä uuttavuotta viettämään inglesiin?
Playa del ingles
Uuttavuotta juhlimaan
1446
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
olen Inglesissä UV´na ollut ja se riitti minulle. Okei, nuorille ja riehakkaille varmaan ihan jees, mutta ei enää tälläiselle vanhalle kämpyrälle!!
Noh, UV´na ravintoloissa on niin ruokien kuin juomien hinnat taivaissa, ja joka paikka tupaten täysi ts. suosituimpiin paikkoihin tarvitaan kyllä pöytävaraus.
Itse istuttiin iltaa yhden ravintolan baarissa jossa sikakalliin paukun lisäksi saatiin pussillinen krääsää ts. "hauskoja" hattuja, koristeita, pillejä ym. ja ne pakolliset viinirypäleet. Ilotulitusta katsottiin ko. hotellin katolla, sillä jostain syystä kadulle ei enää yöllä huvittanut lähteä..
Oli nimittäin sen verran tuuhea tunnelma! Sikakännissä heiluvia ja huutavia turisteja.. Paukkupommeja ja raketteja ammuttiin joka suunnalla, ja jopa ihmisten joukkoon! Ja voi sitä oksennuksen määrää. Ihan tolkutonta riehuntaa ja rellestystä joka hyvin kaukana esim. Cruzin UV´sta joka kaikin puolin kokemisen arvoinen, ja nimenomaan miellyttävä sellainen!!
Siinä vaiheessa kun läheinen rinne tuikattiin tuleen (siis en se minä ollut), päätimme mieheni kanssa vetäytyä oman hotellin parvekkeelle "turvaan".
Toivottavasti on muilla toisenlaisiakin tarinoita, sillä ei kai ne Inglesinkaan UV´t aina tuollaista tolkutonta menoa ole..vai?