Kumpaa suosittelette

http://www.personalfirewall.comodo.com/download_firewall.html

vaiko
Avast Free OnlineArmor Free

----------------------------------

Muita vaihtoehtoja,kiitos?
2435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minusta comodo oli sekava ja bloat. Jos on Vista käytössä niin ei mitään ylimääräisiä palomuureja lainkaan.

Äänestä

Otinpa kokeiluun Comodon paketin,aiemmin oli juuri tuo jälkimmäinen.

Muuta en osaa sanoa tässä vaiheessa kuin sen että koneen käyttö on huomattavasti liukkaampaa Comodon versiolla,Comodo saattaa tuntua alussa ehkä hiukan sekavalta varsinkin jos ei aiemmin ole sitä käyttänyt,jonkin tasoinen englannin hallinta suotavaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaihtainko vai en kirjoitti:

http://www.personalfirewall.comodo.com/download_firewall.html

vaiko
Avast Free OnlineArmor Free

----------------------------------

Muita vaihtoehtoja,kiitos?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu