http://www.iltalehti.fi/uutiset/200808078064713_uu.shtml
tuli aikamoinen itku tuota lukiessa (katso ylläoleva linkki). miettikääpä kuinka kamalat tuskat tuolla elämänsä alkutaipaleella olleella koiralla oli kun sudet repivät siltä jalat irti.. ahdistaa ajatellakkin että koska nuo hirviöt käyvät pienen ihmislapsen kimppuun. viedään kaikki Suomen sudet kehäkolmosen sisäpuolelle ja eu-herrojen kotipihoille riehumaan.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1573358
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200812088739215_uu.shtml
tuli aikamoinen itku tuota lukiessa (katso ylläoleva linkki). miettikääpä kuinka kamalat tuskat tuolla elämänsä alkutaipaleella olleella koiralla oli kun sudet repivät siltä jalat irti.. ahdistaa ajatellakkin että koska nuo hirviöt käyvät pienen ihmislapsen kimppuun. viedään kaikki Suomen sudet kehäkolmosen sisäpuolelle ja eu-herrojen kotipihoille riehumaan.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1573358
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200812088739215_uu.shtml
Vastaukset 15
Vanhimmat
http://www.adressit.com/susi
laitoin nimeni adressiin. oli muuten asiapitoisia ne linkit siellä. susia ei saisi ajatella koirina, kuten viherpiiperöt tekevät.. on se kumma kun ne ei osaa erottaa sutta koirasta! esimerkkinä vaikka propagandaleffa suden arvoitus, joka on ituhippien raamattu.
VAI PIDÄMMEKÖ KIINNI OIKEUKSISTAMME TURVALLISEEN ELINYMPÄRISTÖÖN!
torille huutamaan.
Vaikka Senaatintorille.
Tässä jos missään on kyse alistamisessa. Ihmetellä pitää miten tämä kansa hyväksyy kaikki EU-ta tulevat hullut määräykset, kuten tämän susi hyysäyksen.
siihenkin eu herrojen määräykseen suomalaiset varmaan alistuvat ettei tilattua lehteä pysty enää peruuttamaan! eilen tuli sellaista uutisista. suomesta tuli heti huono maa kun se liittyi eu:hun ja alkoi sokeasti noudattamaan turhia säädöksiä. lisäksi susihyysääminen sotii perustuslakia vastaan!!!!!!!!!
tekevät jokaisesta kärpäsestä härkäsen ja se on KAMALAA, KAMALAA, KAMALAA......
Hyvin on tuonne metsään mahduttu tähänkin asti susien kanssa ilman ongelmia.
Haukkuvakoira on sudelle helppo "välipala" ja kun se oppii pyytämään koirat haukulta, niin sitä se sitten tekee.
Jos omalla kohdalla sattuu susi käymään koirani päälle, niin tuolloin loppuu sudeltakin meno. Siinä ei enää EU:n kanta paljoa ajatuksissa paina.
Turha näistä byrokraattien päätöksistä on täällä keskustella. Jokainen tekee oman päätöksensä ampuuko vaiko katsoo ja voivottelee, kun susi on tuhoja tekemässä.
Se on sama mitä te pikkunatsit ajattelette tai uhoatte. Susi on ja pysyy Suomessa, vaikka rupusakki kuinka itkisi. Jollakin huuhaa-adressilla voi pyyhkiä vaikka persettä, jos se nyt on edes sen arvoinen. Luuletteko te tosiaan saavuttavanne moisella ruikutuksella ja tyhjänpäiväisellä uhoamisella jotain? Ei teille voi kuin naureskella..
Sitä paitsi ei koskaan todistettu, että sen pennun jalat repi susi. Eiköhän se ollut naapurin hurtta. Ja mitäs omistaja jättää hädin tuskin vasta kävelemään oppineen koiransa heittelle? Tyhmä kuin saapas.
Vanhat viisaat sanoivat:" räkänokastakin kasvaa mies muttei tyhjän naureskelijasta"!
ehkä se oli tyhmä kuin saapas, mene ja tiedä. ei ketään voi tuomita ennen kuin tuntee.
"Sitä paitsi ei koskaan todistettu, että sen pennun jalat repi susi. Eiköhän se ollut naapurin hurtta."
petotutkija on tarkastanut jäljet. ei ole myöskään todistettu että se olisi ollut naapurin fifi.
sinun mielestäsi adressi saa olla huuhaata tai mitä vain, ihan sama, koska et asioista tiedä. järjetön susihyysääminen tuo mukanaan ongelmia. eihän kaupunkilaisten tarvitse niitä ongelmia kohdata. meidän muiden täytyy. lueppa perustuslakia. jokaisella PITÄISI olla oikeus turvalliseen elinympäristöön, näin ei enään ole, kiitos rumien, kapisten ja saastaisten susien jotka tunkeutuvat ihmisten pihoille.
Ääritapauksessa lukihäiriö voi olla niin vaikea, ettei henkilö opi koskaan lukemaan!
Tunnetko sinä elinympäristösi turvattomaksi, miksi? Mitä sinä pelkäät, susiako? Kävisit joskus suuressa maailmassa, etkä tekisi itsellesi ongelmaa jostain ihmiselle täysin vaarattomasta sudesta. Kummallista mökkihöperyyttä. On kovaa maailmalla, heikot siellä sortuu jalkoihin, sanotaan. Tuolla asenteella ja pelkurin luonteella et pitkälle pötkisi.
et sinäkään oloasi turvalliseksi tuntisi jos kuusipäinen susilauma juoksentelisi pihassasi vainoten lapsiasi ja sinua. edes postia ei pääse hakemaan ilman jotain kättä pidempää. lapsilla ei ole mitään asiaa keskenään ulos leikkimään. yksikin susi on jo liikaa. susi on peto. susi syö lihaa. susi ei mieti oletko ihminen vai hirvi kun se käy kimppuun. susi ei todellakaan ole mikään koira, vaikka näin olet ymmärtänytkin!
susi on tappanut viime vuonna Venäjällä 20 ihmistä. Yellowstonessa on käynyt niin ikään ihmisille huonosti. ja susi on mielestäsi täysin vaaraton ihmiselle! ei voi muuta kuin naureskella sulle naureskelija, ota asioista selvää ennen kuin tulet tänne kirjoittelemaan satujasi kilteistä susista, niitä ei ole kuin housuissasi ;)
Vai ihan kuusipäinen susilauma vainoaa sinua ja lapsiasi. Huolestuttavaa, mene kiireesti hoitoon ennenkuin saat tartutettua susifobiasi lapsiisi.