Naiskuskit

Kaahaavat ulos.

Tieltä Toivakan suunnilla ja normi risteysajossakin puutteita arvon ladyilla.ku naiskuski ajaa on koko risteys tukossa joka suunnilta.jo kaukaa näkee mitä autoa NAINEN ajelee.Ja mistä huoltsikalta nämä ostvat sitä KENGURUBENSAA ku niin nykii ja pompii .heidän kuljettamat autot.mut silti rauhaisaa joulun aikaa korkkari neideillekkin.AUTO ja NAINE ei vaan sovi yhteen.

29

1776

    Vastaukset 29

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajokortin

      ...toisin kuin sinä - mikäli virheettömästä kirjoituksesta jotain voi päätellä.

      Kyllä ajokortillinen teini on paljon suurempi riski, kuin kypsä nainen.

      • Joulunkin alla

        Parempaa käyttöä kuin hänen autoilunsa esim...


    • tai muuten

      vaan typerä kuski...

      • joku lady

        ajoi pienen tytön päälle autolla SUOJATIELLÄ .pitäskö käydä optikolla kehumassa itseäänkin.


      • sitävastoin
        joku lady kirjoitti:

        ajoi pienen tytön päälle autolla SUOJATIELLÄ .pitäskö käydä optikolla kehumassa itseäänkin.

        ajoi mieskuski suojatiellä pikkulapsen kuoliaaksi taannoin. Oli Peniksen jatkeena Audi.
        Siis optikolle...


    • Kuljettajat

      Taasen Akat asialla:

      Kahden henkilöauton kolari haittasi liikennettä Puistokadulla keskiviikkona iltapäivällä. Autot törmäsivät toisiinsa Puistokadun ja Puutarhakadun risteyksessä noin varttia vaille kaksi iltapäivällä.

      Toisessa autossa oli raskaana oleva nainen ja toisessa nainen ja poika. Kukaan heistä ei loukkaantunut vakavasti ja he kävelivät omin jaloin tapahtumapaikalta pois. Heidät kuljetettiin kuitenkin terveyskeskukseen tarkastettavaksi.

      http://www.ksml.fi/uutiset/keski-suomi/kolari-tukkii-puistokadun/312074

      • tytöt miettivät

        Varppiin onko meikki ok ja missä mää oon.ja joku pölvästi mies vielä maksaa??


      • kysymässä
        tytöt miettivät kirjoitti:

        Varppiin onko meikki ok ja missä mää oon.ja joku pölvästi mies vielä maksaa??

        ...mitä miettivät? ET!
        Tiedätkö siis puhuvasi asiasta ehdottomasti faktaa? ET!
        Millainen on sellainen,joka levittää tarkistamattomia juttuja toisista näiden selän takana?


      • iso riski
        kysymässä kirjoitti:

        ...mitä miettivät? ET!
        Tiedätkö siis puhuvasi asiasta ehdottomasti faktaa? ET!
        Millainen on sellainen,joka levittää tarkistamattomia juttuja toisista näiden selän takana?

        Suomenkin maanteillä.niiltä puuttuu liikennevirta ns.rytmitaju tyystin.


      • Liikenteen
        iso riski kirjoitti:

        Suomenkin maanteillä.niiltä puuttuu liikennevirta ns.rytmitaju tyystin.

        ...rytmitaju puuttuu isolta osalta mieskuskeista!

        Ajotyyli on liian agressiivinen, aiheuttavat nykimistä jonoihin yms lieveilmiöitä. Ovat mukamas tehokkaita ratissa...

        Ajotyyli liikenteessä pitää olla kuten pitkää liimaa - niin kaikki sujuu kaikilla.


      • höpön höpöö
        Liikenteen kirjoitti:

        ...rytmitaju puuttuu isolta osalta mieskuskeista!

        Ajotyyli on liian agressiivinen, aiheuttavat nykimistä jonoihin yms lieveilmiöitä. Ovat mukamas tehokkaita ratissa...

        Ajotyyli liikenteessä pitää olla kuten pitkää liimaa - niin kaikki sujuu kaikilla.

        Meneppäs Jyväskylään johonkin risteykseen kattomaan sitä rytmitajua, tule sitten tänne kertomaan mistä ruuhkat johtuvat.


      • vähän missäkin
        höpön höpöö kirjoitti:

        Meneppäs Jyväskylään johonkin risteykseen kattomaan sitä rytmitajua, tule sitten tänne kertomaan mistä ruuhkat johtuvat.

        kaupungissa.

        Viimeksi viikolla ainakin kiilaajista oli kyllä miespuolisia kaikki.
        Rauhallisista kuskeista oi valtaosa naisia.
        Sutittelijoita harrasti enimmäkseen nuoriso - poikaporukassa.


      • on suuri
        iso riski kirjoitti:

        Suomenkin maanteillä.niiltä puuttuu liikennevirta ns.rytmitaju tyystin.

        Ojaanajoja on sattunut muutamia, mutta henkilövahingoilta on vältytty. Joulupäivän vastaisena yönä hieman ennen kello kolmea vuonna 1935 syntynyt kangasniemeläinen nainen ajoi vahvassa humalassa autolla ojaan Ruokomäentiellä Kangasniemellä. Nainen puhalsi alkometriin 1,25 promillea. Törkeän rattijuopumuksen raja on 1,2 promillea. Nainen vietiin verikokeeseen ja hänet määrättiin väliaikaiseen ajokieltoon. Häntä epäillään törkestä rattijuopumuksesta ja liikenneturvallisuuden vaarantamisesta.

        Aattona Muuramessa vuonna 1988 syntynyt jyväskyläläisnainen suistui henkilöautollaan Petäjävedentieltä ojaan Korpilahden ja Muuramen rajalla kello 14.50. Turma sattui, kun nainen ajoi Korpilahden suunnasta Petäjäveden suuntaan. Hän ja vastakkaisesta suunnasta tullut vuonna 1942 syntynyt korpilahtelainen miesautoilija osuivat ajoneuvoillaan toisiinsa naisen menosuuntaan nähden oikealle kaartuvassa mutkassa ja mäen päällä. Nainen suistui oikean kätensä puolelle. Autoihin tuli vaurioita. Tien pinta oli jäinen.


    • vaarallista...

      Seppälänkankaalla sattui maanantaina aamuyöllä puoli kuuden jälkeen kuorma-auton ja henkilöauton nokkakolari. Vuonna 1981 syntyneen jyväskyläläisen naisen kuljettama henkilöauto suistui mutkassa vastaantulevien kaistalle ja törmäsi kuorma-auton keulaan. Siitä auto sinkoutui toisen henkilöauton kylkeen.

      Nainen loukkaantui tilanteessa lievästi ja hänet kuljetettiin lääkärin tarkastukseen. Muiden autojen kuljettajat selvisivät loukkaantumatta.

      • Mainostaa ti

        Lehdessä että ajeli sinne sun tänne ?? ja sit risteyksessä TYTTÖ skoopa kuski jäi hänen autonsa alle.voi voi ajatusta naiset kun lähdette ajaan autoa.voe voe mitä touhua?? KSML ti 23.12.2008 sivu6 ja auton kuskina anna kivinen.


    • noin se on

      Nainen on parhaimmillaan Hellan ääressä, ei ollenkaan Auton rattiin, siinä tulee korvaamaton vahinko ;))

      • Hellan viereen?

        Ja joskus sängyyn saunan jälkeen.ai että ku munat tykkää saunapuhtaasta ja kiimasesta tuherostakin..


    • mahtaa olla

      Onkohan "henkilöllä" osuutta kaiteen vaurioittamiseen ;D
      x
      x

      Janne Arola 18:59 (Päivitetty 19:05)

      Kolme autoa oli osallisena kolarissa Vaajakosken moottoritiellä tiistaina illalla kuuden jälkeen.

      Tilanne alkoi, kun kohti Vaajakoskea matkalla ollut auto suistui jostain syystä kaiteeseen noin sata metriä ennen Sulunperän liittymää. Törmänneen auton perässä tulleet kaksi autoa osuivat tämän jälkeen toisiinsa ja ilmeisesti ainakin toinen niistä vielä kaiteeseen törmänneeseen autoon.

      Kaiteeseen törmännyt auto romuttui tilanteessa pahoin ja se jouduttiin hinaamaan pois paikalta.

    • taasko taitamattomuutta

      Hyvä että LAPSELLE ei käynyt kuinkaan, ei ressukka tiennyt kuinka vaarallisessa kuljetuksessa oli mukana.

      -
      Autoilija suistui ojaan Keuruulla
      17:43 Outi Laatikainen

      Henkilöautoilija suistui tieltä ojaan Huttulan suoralla valtatiellä 23 noin kello 14 aikaan jouluaattona keskiviikkona Keuruulla. Ruoveteläisellä naisella oli kaksivuotias lapsi kyydissään, mutta kumpikaan ei loukkaantunut.

      Onnettomuus tapahtui, kun Jyväskylän suuntaan ajanut autoilija oli ohittamassa toista autoa, auto alkoi heittelehtiä ja pyörähti kyljelleen ojaan. Poliisin mukaan tie oli tapahtumahetkellä jäinen.

      • Naiskuskit todella

        Vaarallisia liikeenteessäkin. itselleen.lapsilleen jopa miehillekkin.naisen paikka on joko hellan vieressä tai alasti sängyssä.Mutta ei auton rattiin pidä päästää.


    • on moottoritie

      Päin kaidetta Vaajakosken moottoritiellä
      12:57 Heikki Kärki

      Nuori naiskuski rysäytti autonsa päin reunakaidetta Vaajakosken moottoritiellä lauantain vastaisena yönä. Vuonna 1990 syntynyt kuski ajoi Jyväskylän suunnasta kohti Vaajakoskea ja menetti autonsa hallinnan Aholaidan kohdalla. Auto ajautui päin tien oikean reunan kaidetta ja vaurioitui etuosastaan. Henkilövahingoilta vältyttiin.

    • helevetti sentään

      KATASTROFI HIUSKARVAN VARASSA !!!!!!!!!!!!

      Onnettomuus sattui, kun kohti Jyväskylää ajaneen henkilöauton kuljettaja lähti ohittamaan edellään ajanutta säiliöautoa noin kaksi kilometriä ennen Korpilahden keskustaa. Vastaantulevan liikenteen takia ohitus ei kuitenkaan onnistunut. Henkilöauto ajautui rekan kylkeen ja rekkakuski joutui väistämään ojaan ajosuunnassa tien oikealle puolelle. Myös vastaan tulleen henkilöauton kuljettaja väisti ojaan.

      Rytäkässä vältyttiin henkilövahingoilta. Ohitusta yrittäneen henkilöauton naiskuljettajalla oli kolme lasta kyydissä. Vastaan tulleessa henkilöautossa matkusti pariskunta kahden lapsen kanssa. Autot vaurioituivat hinauskuntoon.

      http://www.ksml.fi/uutiset/keski-suomi/rekka-ojaan-korpilahdella/318931

      • Suvelan suoralla

        Tämä kansanedustaja Aino Suhola ajoi toisen naisen kuoliaaksi.ikäviä asioita .mutta naiset eivät sovellu kuljettajan tehäviinkään.ovat vaaraksi itselleen ja toisille naisille.


    • Vaaraksi.

      Koko yhteiskunnalle.älkää miehet lainatko autoanne naisille-----> sit loppuu kokonaan naisautoilukin.helppoa mutta 100% totta.

    • kauankaan venata

      Ku joku NAISKULJETTAJA tössii taas. jonkun miehen autolla.??

    • NAIKKOSTEN AJOTAPAAN.

      PITKÄN AUTOJONON EKANA OLI NAISKUSKI.HUH HUH AJORYRTMI JA MUUKIN ELÄMÄN RYTMI NYKYNAISILTA HUKASSA.

    • "Lipsahti"

      20:47 Juha Luomala

      Nuorehko naiskuljettaja törmäsi henkilöautolla kaistojen väliseen keskikaiteeseen Muuramessa ysitiellä heti teollisuusalueen jälkeen.

      Autossa ollut matkustaja ja kuljettaja säilyivät kolarissa vahingoitta, mutta auto romuttui ajokelvottomaksi. Onnettomuuden epällään johtuneen liukkaasta ajokelistä.

      http://www.ksml.fi/uutiset/keski-suomi/auto-törmäsi-keskikaiteeseen-muuramessa/327017

    • juovuksissa ojaan

      Paikkakuntalainen vuonna 1944 syntynyt nainen ajoi ojaan autollaan Laukaassa Jokiniityntiellä iltayhdeksän jälkeen keskiviikkona.

      Nainen puhalsi alkometriin 1,47 promillea. Naisen ajokortti saatiin poliisin haltuun ja hänet määrättiin ajokieltoon.

    • Anonyymi

      Ei voi yleistää etteikö nainen ja auto sovi yhteen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 124
      1335
    2. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      141
      1219
    3. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      64
      1138
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      233
      1111
    5. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      57
      996
    6. 63
      881
    7. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      83
      861
    8. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      65
      667
    9. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      32
      645
    10. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      39
      575
    11. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      540
    12. Taidan luopua

      Sinusta.
      Ikävä
      33
      530
    13. Jälleen näin nainen unta sinusta

      Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t
      Ikävä
      28
      529
    14. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      32
      529
    15. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      65
      498
    16. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      39
      475
    17. Et siis halua

      Kansssani mitään
      Ikävä
      29
      469
    18. Onko kipuraja

      Jo ylitetty?
      Ikävä
      51
      451
    19. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      24
      437
    20. Olet komea ja kaikkea

      En uskonut kuitenkaan miten laajasti olet kaikkien naisten ihannoinnin kohde. Jälleen kerran. Palsta on hiljainen kun o
      Ikävä
      19
      433
    Aihe