XBOX360 vs Playstation 3

tyttö 27

Mitäs näillä laitteilla on pelttavuudeltaan eroa. Jos nyt ei lueta mukaan playstationin blueray ominaisuutta ja suurta hinta eroa. Jos haluaa VAIN pelikoneen. Kumpi kannataa hankkia? Pelit on ilmeisesti saman hintaisia kummallekkin laitteellle.

2

546

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kumman otat

      Jollet bluraystä välitä. Jos bluray pitää saada, valinta on ps3.

      Uudet pelit ovat saman hintaisi. Vanhemmissa xboxille enemmän tarjolla, myös halpoja. Xbox Livestä voi ladata roppakaupalla ilmaisia demoja ja kokeiluversioita peleistä, mutta Xboxin livepelaaminen edellyttää gold-jäsenyyttä, joka maksaa. ps3 livepelaaminen lienee ilmaista.

      Xboxin levyasema on meluisa ja vanhemmissa malleissa kuluttannut levyä. Meluisuus vähenee päivittämällä xbox, jonka jälkeen pelit voi tallentaa kovalevylle.

      Kaikki eivät tykkää ps3 -ohjaimesta. Isompikätisille on liian pieni.

      HDMI versio on xboxissa 1.2 ja PS3 1.3. Eron voi googlettaa, samoin konsolien ominaisuudet. Wikipediasta on hyvä aloittaa.

      Jos olisivat samanhintaisia, valinta olisi PS3. Xboxia saa 'sika halvalla' ja PS3 hintataso on tippunut järkevälle tasolle.

    • todella

      Grafiikoissa ps3 vetää ehkä hivenen pitemmän korren, koska siinä pienempään muistiin pakattuna grafiikka tekstuureista tulee useissa peleissä hieman sumeampia, joka näyttää todellisuudessa kuitenkin paremmalta kuin täysin terävänä.
      Tosin 360:n ohjain on parempi ja microsoftin live verkkopalvelu aikalailla kehittyneempi, mutta koska microsoftin live on maksullinen ja sonyn verkko on ilmainen, ei pienestä takkuilusta kannata välittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      86
      1494
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      112
      1375
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      40
      1167
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      28
      1094
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      117
      933
    6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      908
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      19
      862
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      65
      797
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      43
      709
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      76
      705
    Aihe