Miten muutan AVI tiedostot

Miten muutan AVI tiedostot sellaiseen muotoon että näkyvät DVD soittimilla. Kyseessä digikameralla otetut videopätkät. Millä ohjelmalla pitäisi yrittää.
3865
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

0,24 sekunnissa 4550 vastausta aiheeseen osoitteessa
http://www.google.fi/search?q=avi tiedostot DVD:lle&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:fi:official&client=firefox-a

Äänestä

Itse muutan Avidemuxilla ja DVD-imagen teen dvdauthorilla minkä sitten polttelen.

Äänestä

WinAVI on helppo ohjelma, se muuttaa Avi tiedostot DVD formaattiin. toimii hyvin. ohjelmia löytyy jos etsii (Avi to DVD) nimikkeell'ä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mattieinari kirjoitti:

Miten muutan AVI tiedostot sellaiseen muotoon että näkyvät DVD soittimilla. Kyseessä digikameralla otetut videopätkät. Millä ohjelmalla pitäisi yrittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu