Mikä on paras isojen massojen sarjis (ankat, Karvinen, kamut, Dilbert, Asterix jne.)
Omat suosikkini:
1. Lucky Luke
2. Dilbert
3. Viivi & wagner
4. Aku Ankka
5. Kamut
Omat suosikkini:
1. Lucky Luke
2. Dilbert
3. Viivi & wagner
4. Aku Ankka
5. Kamut
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Dilbertin tilalle heittäisin Tintin ja Kamujen tilalle Asterixin.
Lassi ja Leevi, myös Kaukanapoissa (Harhama), jos Larssonin tekeleet luetaan sarjakuvaksi
Ei Viiviä & Wagneria voi lukea samaan listaan aku ankan ja muiden maailmanlaajuisten suosikkien kanssa. Mainio sarjakuva se on, silti.
Minä sanon että Sandman ja Sin City. Ei ihan ehkä hakemaasi kategoriaa, mutta ovat sarjakuvia ja ovat kovin suosittuja maailmanlaajuisesti.
1. Wanhat Ankat
2. Asterix (upeaa historiaa!)
3. Tintti
4. Rip Kirby (Dekkarin aatelia!)
5. Lassi & Leevi
Bubbling under... Natasha, Rubiini, Alix, Lucky Luke, Mustanaamio...
Rip Kirby ja etenkin Alex Raymondin jumalaisesti piirtämät tarinat ovat todella hiveleviä sarjakuvia. Hyvä syy lukea vanhoja Agentti-X9-lehtiä.
Toinen hyvä syy lukea niitä on Modesty Blaise. Toivottavasti Tarantino ei ole hylännyt ideaansa tuoda Modesty uudelleen valkokankaalle. Angelina Jolie tai Uma Thurman olisi täydellinen Modesty, Brad Pittistä saisi Willie Garvinin ja Sean Connerysta Sir Gerald Tarrantin.