Eli ollaan matkaan lähdössä ja Heatrown kentän läpi kuljetaan mennen tullen. Otamme reissuun omat rattaat mukaan, mutta ne pitää tietty jättää ruumaan muiden laukkujen kanssa...onko Heatrown kentällä matkustajien käyttöön rattaita? Tuntuu vain tympäisevältä kanniskella 10kg:n lasta ympäri lentokenttää, jos ei halua istua paikallaan ihan koko aikaa...plääh :/
Yritin kyllä etsiä tietoa ko. kentän sivuilta, mutta siellä ei ollut asiasta mitään älyllistä mainintaa eli jos jollain kokemusta asiasta, niin kommenttia tulemaan.
Miten Heatrown
2
939
Vastaukset
- HeatHrow
Korjaus siis että kenttä on Heathrow, ei Heatrow. Ainakin pari vuotta sitten siellä oli rattaita, enkä usko että ne sieltä olisi poistuneet, kyseessä kun on maailman vilkkain lentokenttä.
- Heathrown kävijä
Moi,
Varmaan riippuu hieman terminaalistakin. Itse en kyllä ole ikinä nähnyt rattaita Heathrowssa, vaikka olen useita kertoja ollut tällä. Satsaisin koneenvaihtoa varten johonkin kantohärveliin. Itselläni on kyseistä tarkoitusta varten tällainen (lapsi tosin jo taapero) http://www.trunki.co.uk/ Mutta en tiedä myydäänkö näitä Suomessa. Toisinaan olen myös "ruikuttamalla" saanut matkarattaat businesluokan komeroon sisään koneeseen kun on ollut koneenvaihtoja ja pitkiä odotuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202052
- 1551956
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h261796Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue121093- 49971
- 85939
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23865- 112811
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell50794Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon32765