Linux-käyttöjärjestelmän tuki supernopealle usb 3.0 -tiedonsiirrolle etenee vauhdilla. Linuksiin tulee lähiaikoina, windoosiin ensi vuosituhanella. Mitä sanoo tähän pentti.
Linux
Ensimäisenä
6275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pitäisi saada ensin se linux koneelle, mutta onneksi se ei onnistu kuin nörteiltä jotka käyttävät kaiken aikansa tietokoneen kanssa käyttöjärjestelmää mieleisekseen muokaten.
>Pitäisi saada ensin se linux koneelle...
Asennetaanhan sitä Windowsejakin ja Linux on sentään eri helppo asentaa niihin verrattuna. ;)
Linuxeja ei osaa asentaa. Ei vittu mikä vitsi!
Oikeasti, jos linux tuottaa sinulle vaikeuksia niin miten yleensä kykenet selviytymään nyky-yhteiskunnassa. Osaatko ostaa kertalipun automaatista, painaa kassalla tupakka-automaatista oikeaa savukemerkkiä tms? Oletko laitoshoidossa vai joiko äitisi raskausaikana vai miksi yksinkertaisetkaan asiat eivät sinulta onnistu.
Jos joku ei osaa esim. Ubuntua asentaa niin otan osaa, maailmassa kun pitäisi selviytyä huomaattaavasti vaikeimmista haasteista. Ubuntun asennus on verrattavissa vaikeudeltaan tupakka-automaatin tai pullonpalautusautomaatin käyttöön, se on huomattavasti helpompaa kuin Windowsin asennus. Linuxeissa kaikki ohjelmat ovat jo asennuksen jälkeen käytössä, simppeliä, ei säätöä.
Pitäiskö nyt uskoa että jossain on edes USB 3 laitteita?? Ainakaan sinulla?
Tuore uutinen, viimekuun 26. päivä
"The USB 3.0 Promoter Group anticipates that SuperSpeed USB discrete controllers will hit the market in the second half 2009, with the first consumer products appearing in 2010. The group expects that data-storage devices such as flash drives, external hard drives, digital cameras and camcorders, and digital media players will be among the earliest USB 3.0 products."
http://www.tomshardware.com/news/USB-3-0-spec,6639.html
Sääli vaan, että se jäi paitsioon.