Tekopyhää

Ennen Joulua ollaan niin niin lipeviä.
Joulun jälkeen ei edes olla tuntevinaankaan.
Käännetään mieluummin katse muualle ettei tarvitse tervehtiä.

Miksiköhän ?
4241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei tuonlaista ole.
Missä olet?

Äänestä
  • Teillä päin.

    Äänestä

kysymys. Jouluna monella on ihan erilaiset mielialat olla erityisen ystävällinen toisia kohtaan. Ei ne sosiaalierakot pahaa tarkoita olla tervehtimättä, ne vain pitävät helpompana ratkaisuna luistaa tilanteesta. Jouluna usein iloinen mieliala tarttuu heihinkin, ja silloin se tuntuu että ne ovat ylpeitä muulloin.

Äänestä

Vaalien alla sama ilmiö , rahvastakin tervehditään , mutta ääntenlaskennan jälkeen
heidän katseensa voisi viedä meidät kompostiin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Öklöä kirjoitti:

Ennen Joulua ollaan niin niin lipeviä.
Joulun jälkeen ei edes olla tuntevinaankaan.
Käännetään mieluummin katse muualle ettei tarvitse tervehtiä.

Miksiköhän ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu