Tuli tossa lauantaina tehtyä see viimenen pöllöys ja tyhmin mitä saattaa.. Oli tietty se aika kuussa ja kun olin ite niin saakutin kännissä etten muistanut/tajunnut lähdin yhen pojun matkaan ja nyt sitte nolottaa näyttää naamaa tämän pojan lähellä tai tämän kavereitten oisko vinkkejä et kehtaisin taas olla oma itteni?
noloa!!
hävettää..
4960
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
semmoset jutut unohtuu.
Ei hänkään sitä välttämättä älynnyt.
Kunhan muistat ettet lähde kaikkien matkaan tosta vaan.
Siinä voi sattua paljon muutakin.
No totta hemetisä se sen tajus :P Ja nyt ei tosiaan kehtaa mennä mihkään saman porukan kanssa ku hävetttää nii saakutisti :P
Unohat vain jutun, luet täältä vinkkejä http://www.aglocomails.com/pages/index.php?refid=dilledalton
Taakse päin ei pidä koskaan katsoa muuten kuin siinä mielessä, että ottaa oppia virheistään. Eli voisit harkita, hallitsetko enää kännäämistäsi vai hallitseeko kännääminen sinua ja miettiä, onko tilanteessa mitään korjattavaa. Sitten voisit myös käydä testeissä eli raskaus- ja sukupuolitautitesteissä, ettei tämä asia putkahda esiin uudella, yllättävällä tavalla.
Pieni häpeä kuuluu ihan asiaan ja on normaalin tuntevan ihmisen merkki. Mutta anna itsellesi kuitenkin anteeksi ja työnnä tapahtunut menneisyyteen, niin se häpeäkin siitä laantuu. Yritä vain jatkossa olla parempi ihminen. Jos kantti kestää, niin voit mennä juttelemaan sille pojalle ihan kuin hyväkin kaveri ja osoittaa, ettei mitään erikoista ole tapahtunut. Ja jos alkavat kiusoitella asialla, ole kuin et tietäisi mistä he kiusoittelevat ja vastaa vain kyllästyneesti että "joo joo, varmaan, äitis oli".