Firefox on paras!

Freightliner

Täällä nyt jotku kädettömät lyttää Firefoxia aiheetta,kyseessä on kuitenkin tämän hetken ylivoimaisesti paras ja monipuolisin web-selain,eniten lisäosia,muokattavuus helppoa käyttö nopeaa ja turvallista.Opetelkaa Urpot käyttämään Firefoxia ja tutustukaa sen lisäosien tarjoamiin mahdollisuuksiin, niin huomaatte kuinka hyvä se on.

5

625

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eivarmaanoo

      Ehkä se 3.1 voisi olla jo kunnollinen mutta ei tämä 3.0 ole vielä se paras versio. Ja IE 8 tulee olemaan kyllä minun selaimnei enkä edes kokieli firefoxia en ikinä.

      • Freightliner

        On jo käytössä ja hyvin rulaa!


    • Kerrohan aluksi meille "kädettömille Urpoille" miten Firefox (3.0.x) käynnistyy edes siinä ajassa, jossa muut selaimet käynnistyvät perätysten.

    • oobetimer

      on vielä nopeampi ja turvallisempi, joten kokeile sitä....=}. Firefox vaatii pientä säätöä toimiakseen muuallakin kuin tukiaseman vieressä (ie:stä nyt ei edes kannata keskustella, siksi hidas ja turvaton se on =)

      Firefoxin sukulainen Iceweasel on myös hyvä selain....parempi kuin itse Firefox....

      Ai niin.....Konqueror on Linux-selain...........=}

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      116
      3675
    2. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      71
      3091
    3. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2694
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      75
      2432
    5. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      18
      2383
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      31
      2309
    7. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      6
      2207
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2141
    9. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      26
      2032
    10. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      90
      1970
    Aihe