Axl Rose ei suuttunut kenellekään

vaan se oli mediatemppu

2

386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nenät poskelle

      Ei se mikään mediatemppu ollut vaan pelkkää paskaa journalismia Amerikan päässä, joka sitten käännettiin Iltalehteen.

      Nuo Axlin nettikeskustelut ovat 99,9 prosenttisesti olleet loistavan informatiivisia, hauskoja ja mukavia juttuja. Sitten sen 0,1 prosentin ajan mies vittuuntuu läheistensä haukkumisesta ja ilmoittaa negatiivisen mielipiteensä kyseiselle idiootille, niin tottakai nää paskakaivot tekee siitä jutun.

      Tulee ihan mieleen se Iltalehden oma kohujuttu Räikkösen tönimästä lapsesta, joka oli ihan päin helvettiä koko uutinen ja kun nettikeskustelijat antoivat palaa lehdelle ja toimittajalle asiasta, niin Iltalehti teki jutun kiihtyneestä keskustelusta, jätti 99 prosenttia viesteistä huomiotta ja poimi sieltä ne ainoat pari myötäilevää esimerkkiä alkuperäisen juttunsa tueksi. Se on ihan pelkkää paskaa mitä nää likasankojournalistit touhuaa. Tosin tässä kyseisessä Axl-jutussa syyllinen ei siis ole IL, joka vaan kopsaa jotain jenkkien paskasivustoja.

      Eiköhän Axl mediatempuksi keksisi jotain vähän raflaavampaa kuin pari haukkumasanaa kymmenentuhannen positiivisen sanan keskellä jollakin pikkuruisella keskustelupalstalla, jolla on hyvin suppea lukijakunta.

    • aamun iltapäivälehti

      kirjoittelee kulloinkin kenenkin suivaantumisista (yleensä ne on aina raivostumisia) milloin mihinkin. Axl Rose on nykyään niitä vähiten kiinnostavia tyyppejä.

      Tunnustais vaan, että levy oli aikoja sitten jo ihan susi, mutta oli sitten pakko julkaista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4168
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      112
      2701
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2212
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      29
      1863
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1833
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1556
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      17
      1390
    8. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      62
      1265
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      114
      1213
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1178
    Aihe