Mitä te muut olette ostaneet miehellenne huomenlahjaksi? Kauhean vaikea keksiä, mutta haluaisin kuitenkin jotain ostaa..:)
Huomenlahja
miehelle??
103490
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
vaihdoin siis sukunimeni.
Hei ihan mahtava idea! Ihanaa kun sattumalta tämänkin luin. Taidanpa itse mennä heti liikkeestä varaamaan kaiverrusaikaa.
Kiitos!
Mä tein miehelleni huomenlahjaksi ristipistotyönä taulun, jossa sininen ruusu ja meidän nimikirjaimet ja hääpäivämäärä. Sininen ruusu oli häidemme teema, ja molempien lempikukka ja lempiväri. Itsekin aikani mietin mitä ostaa/tehdä ja sitten keksin tuon idean, koska tiedän mieheni arvostavan itse tehtyä. Ja onhan se mukava muisto joka säilyy pitkään:)
Vaikuttava huomenlahja on esitellä hääyön jälkeisenä aamuna tuoreelle aviomiehelle tuoreen vaimon parivuotias kersa aikaisemmasta suhteesta.
mikä on huomenlahja?
www.teamsuhero.com ei niin jäykkää=)
antaa metallisen lompakon lahjaksi. hänen nykyinen on niin säälittävän kulunut..
Itsekin painiskelin saman ongelman kanssa, kunnes eilen eksyin tämän sivuston kautta tuonne herrasmiehen verkkokauppaan:
http://www.gentleman.fi/category/10/lahjavinkit-top-20
Tilasin herralle kokkiveitsisetin. Eli grillauskautta odotellaan...
Tilasin lahjakortin kuumailmapalloilemaan (minulle ja miehelle) mutta meni mönkään, kun olivat laittaneet leimansa mistä kuori peräisin!! Sovittu oli, että VAIN yhteystiedot ja huomaamaton kirje..:/ Mainostivat ihan lahjakortteja ja toimitus niin ettei yllätys mene pilalle. Voin sanoa et V*..tti. Mieshän alko kyselee eikä oikein valehtelu onnistunut..:(
Pari päivää enää häihin ja uutta pitäs keksiä. Oisin NIIN halunnut yllättää, koska tiesin hänen pitävän siitä.
Polttariporukkani vei minut alastonkuviin, joista sitten paras kuva kehystetään miehelleni huomenlahjaksi. Aivan loistava idea! Kuvat otettiin tyylikkäällä studiolla, hyvällä maulla - ei siis mitään törkymatskua vaan kauniita, sensuelleja kuvia. Odotan innolla kuvien näkemistä, kokemus oli tällaiselle tavalliselle tallaajalle kyllä mieletön! Kiitokset siis ystäville ikimuistoisen kokemuksen järjestämisestä :) Mieheni tulee putoamaan tuolilta :D