Huomenlahja

miehelle??

Mitä te muut olette ostaneet miehellenne huomenlahjaksi? Kauhean vaikea keksiä, mutta haluaisin kuitenkin jotain ostaa..:)

10

3463

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jossa yhteinen nimi

      vaihdoin siis sukunimeni.

      • elomorsian

        Hei ihan mahtava idea! Ihanaa kun sattumalta tämänkin luin. Taidanpa itse mennä heti liikkeestä varaamaan kaiverrusaikaa.

        Kiitos!


    • RouvaR

      Mä tein miehelleni huomenlahjaksi ristipistotyönä taulun, jossa sininen ruusu ja meidän nimikirjaimet ja hääpäivämäärä. Sininen ruusu oli häidemme teema, ja molempien lempikukka ja lempiväri. Itsekin aikani mietin mitä ostaa/tehdä ja sitten keksin tuon idean, koska tiedän mieheni arvostavan itse tehtyä. Ja onhan se mukava muisto joka säilyy pitkään:)

    • vapaasti käyttöön

      Vaikuttava huomenlahja on esitellä hääyön jälkeisenä aamuna tuoreelle aviomiehelle tuoreen vaimon parivuotias kersa aikaisemmasta suhteesta.

      • tieltä eksy

        mikä on huomenlahja?


    • escard

      www.teamsuhero.com ei niin jäykkää=)

    • aijon

      antaa metallisen lompakon lahjaksi. hänen nykyinen on niin säälittävän kulunut..

    • Kellofriikki
    • Pettynyt morsmaikku

      Tilasin lahjakortin kuumailmapalloilemaan (minulle ja miehelle) mutta meni mönkään, kun olivat laittaneet leimansa mistä kuori peräisin!! Sovittu oli, että VAIN yhteystiedot ja huomaamaton kirje..:/ Mainostivat ihan lahjakortteja ja toimitus niin ettei yllätys mene pilalle. Voin sanoa et V*..tti. Mieshän alko kyselee eikä oikein valehtelu onnistunut..:(

      Pari päivää enää häihin ja uutta pitäs keksiä. Oisin NIIN halunnut yllättää, koska tiesin hänen pitävän siitä.

    • Tilhi1234

      Polttariporukkani vei minut alastonkuviin, joista sitten paras kuva kehystetään miehelleni huomenlahjaksi. Aivan loistava idea! Kuvat otettiin tyylikkäällä studiolla, hyvällä maulla - ei siis mitään törkymatskua vaan kauniita, sensuelleja kuvia. Odotan innolla kuvien näkemistä, kokemus oli tällaiselle tavalliselle tallaajalle kyllä mieletön! Kiitokset siis ystäville ikimuistoisen kokemuksen järjestämisestä :) Mieheni tulee putoamaan tuolilta :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      15
      2808
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2600
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      178
      2482
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      169
      2157
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1674
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1129
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      84
      888
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      797
    9. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      742
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      152
      740
    Aihe