ero vuosi sitten,muu omaisuus on sovittu,mutta exän auto on jakamatta,kun siitä on velkaa ja alv velkaa myös,auto jäi hänelle kun hän lopetti liiketoiminnan jo ennen eroa, ja riita on tuosta alvista ,että lasketaanko se ositettavaan velkaan?
Ex ei halua myydä autoa ja hän meinaa alkaa uudestaan yrittäjäksi,ja eihän sitä voikkaan myydä kun jollekin yrittäjälle jolle on hyötyä tuosta alv velasta.
alv.
meillä....
0
1166
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432997Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612931- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721654- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070