ympäri vuorokauden laskee vettä minuutin kerrallaan.Kuuntelee mihin istahdan ja kävelee edestakaisin loputtpmiin.Nukkuu päivisin.eukko yhtä hullu.Ulkona tuskin käyvät koskaan.Kohta vedän turpaan niin vituttaa tuollainen hyypiö,hommaisi oman elämän.
Skitsofreenikko jätkä
yläkerrassa
71280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
siinä samassa kerroksessa? Mistä sä tiedät, että yläkertalainen kuuntelee mihin sinä istahdat? Kenen eukko yhtä hullu, sinunko?
Kuin myös, hommaa sinäkin.
päiväsi vietät -yksin kotona kuunnellen naapurin ääniä! Yritä unohtaa se yläkerran tyyppi ja keskity omiin puuhiin...
ihan hytkyn naurusta :)
sairas.Yritän pitää telkkaria niin kovalla ja radiota muttei auta.
näin ainakin Jyväskylässä isännöitsijä ilmoitti kun vailitin kanta-astumisesta. Käveli Perk..le 6-10h päivässä edestakaisin.
Kotirauhan rikkomista jos puuttuu naapurin kävelytyyliin.
Ole hissukseen vaan ja noudata lakia äläkä valita toisen kansalaisoikeuksista.
jätkä raput alas,niin ei vähään aikaan tallustele ympäri vuorokausen.
Skitsofrenia on vakava sairaus, johon sairastunut ei voi itse vaikuttaa muuten kuin lääkityksen avulla. Naapurisi ei varmasti kävele edstakaisin kiusatakseen sinua. Sen ymmärrän, jos ns. "normaali" ihminen kävelee "kantapäillään", niin siitä voi valittaa, mutta tämä naapurisi ei varmaankaan ymmärrä häiritsevänsä sinua.