Marraskuun lopulla saatiin taas uutta päivitettyä tietoa 3G verkon kattavuudesta ja Elisa jatkaa samalla hyvällä radalla mistä se tässä hiljan aloittikin.
Toki kilpailijat ovat myös yhtälailla panostaneet omiin verkkoihinsa ja ovat samalla epäilleet ja antaneet kritiikkiä elisan "ylimalkaiselle" verkon mainostamiselle...sikäli ymmärrettävää mutta kun taas kerran saatiin kokonaislaatuinen loppuraportti tuloksista niin ymmärrän paineen kilpailijoiden suunnalla.
ECE Ltd:n kuuluvuusselvitys:
tiivistelmä : http://www.elisa.fi/ir/docimages/attachment/3G-kuuluvuustutkimus syksy 2008 - Tiivistelma.pdf
loppuraportti:
http://www.elisa.fi/ir/docimages/attachment/3G-kuuluvuustutkimus syksy 2008.pdf
Elisalla edelleen parhain verkko
3
550
Vastaukset
- sadgsgfds
laskut sitäkin suuremmat elisal.. mut saunalahti on hyvä vaihtoehto kyl !
- tuolla markkinoinnillaan
Se että jos elisalla on suhteellisesti ehkä enemmän tukiasemia, ei tarkoita parasta kuuluvuutta jos niitä tukkareita on sielläkin missä ihmisiä ei oikeastaan edes oleile.
Tämä on sellainen SUHTEELLINEN ASIA jossa ei oikeasti voida sanoa mikä on absoluutisesti paras!
Toinen juttu mikä myös on arvelluttavaa on se että vaikka elisala olisikin TEOREETTISESTI kuuluvuutta, niin siitäkään ei ole mitään iloa jos VERKKO ON NURIN JA ESIM. DATASIIRTO MÄTTÄÄ! Kuten kävi juuri viime viikonloppuna, ensin länsi-Suomessa sitten vika levisi muuallekin Suomeen!
Välillä on Elisan verkossa 2G nurin, välillä 3G. Edge ei toimi kunnolla vaan se hidastaa jopa tavallisen GPRS:n nopeudelle.
Eli siinä on totuus ASIAKKAAN NÄKÖKULMASTA, ei markkinointiosaston puhetta!- puoli,,,
Ei Elisalla ole EDELLEEN paras verkko, vaan ainoastaan viimeiset noin 4-5 vuotta.
Vielä 90-luvulla järjestys oli
1. Sonera
2. Elisa
3. DNA
Nyt järjestys muuttunut
1. Elisa
2. DNA
3. Sonera
Huolestuttavaa miten Sonera on antanut verkkonsa rapistua ja hitaasti kehittänyt 3G:tä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1201050
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.131963- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837