hei kaikki fanit ja ei fanit
annetaan jo tapsan olla ja nauttia joulusta myös. eikös ihmisillä pitäis olla hyvä tahto ja kaikki hyvin näin joulun alla.
tapsa on saanut tänä syksynä niin paljon kritiikkiä joten eikö jo ois aika lopettaa.
hyväää joulua myös kaikille palstan lukijoille sekä tapsalle myös. todettavahan se on myös että tapsa on joka tapauksessa hyvä.
tapsan vointi
15
1813
Vastaukset 15
- Zori
Laulussakin sanotaan ,että " ...ja hyvä, lämmin hellä on mieli jokaisen..."
Joulurauhan soisi jo Tapsallekkin annettavan. - Gilla*
Tapsalla on kuulemma nyt kovat levytysprojektit studiossa meneillään :-)
Varmasti loistaa musaa luvassa sillä uudella tammikuussa ilmestyvällä levyllä. - Petter X
En minä ainakaan työttömille yksinhuoltajille mitään hyvää toivota, te syötte muutenkin joka päivä mun ruokapöydässä. Mitä kritiikkiin tulee, se on ansaittua eikä ainakaan tule loppumaan.
Todettavahan se on myös, että Tapsa on joka tapauksessa todella surkea. Aivan kamalaa musiikkia.- alta
Tuo meni riman alta jopa sinulta Petter X, jonka kirjoituksia olen lukenut tällä palstalla hymyssä suin tähän asti. Mutta käsitykseni sinusta muuttui, typeryydessäsi vedät vertoja jopa itse Justiinaxille ja tanemannesärkyneellesydämelle. Uskoakseni sinua ei ylimielisyydessäsi voisi vähempää kiinnostaa muiden mielipiteet sinusta mutta kerronpa nyt kuitenkin. Tapsukasta silti olen samaa mieltä kanssasi. Enkä muuten ole työtön, yksinhuoltaja kuitenkin.
- pienet on näytöt
Palstahäirikkö Petter X:llä riittää viisauksia joka paikkaan. Jos Tapsa on sinun mielestäsi huono, niin mikään ei estä sinua laulamasta paremmin. Sovitaanko niin, että teet puolen vuoden sisällä levyn, joka ylittää Tapsan tai kenen tahansa tuotannon?
Voisit kyllä sitä ennen laittaa laulu- ja/tai soittonäytteesi Mikseriin tai YouTubeen, jotta saamme hieman esimakua tulevasta. Ehkäpä Tapsa-faneista tulee sinunkin fanejasi... - mutta...
pienet on näytöt kirjoitti:
Palstahäirikkö Petter X:llä riittää viisauksia joka paikkaan. Jos Tapsa on sinun mielestäsi huono, niin mikään ei estä sinua laulamasta paremmin. Sovitaanko niin, että teet puolen vuoden sisällä levyn, joka ylittää Tapsan tai kenen tahansa tuotannon?
Voisit kyllä sitä ennen laittaa laulu- ja/tai soittonäytteesi Mikseriin tai YouTubeen, jotta saamme hieman esimakua tulevasta. Ehkäpä Tapsa-faneista tulee sinunkin fanejasi...Ei kritiikkiä esittääkseen perinteisesti tarvitse edes osata laulaa. Otetaan esimerkiksi vaikka Idols ja Tangomarkkinat. Ja tanssipuolelta Tanssii tähtien jkanssa, joissa jokaisessa on ollut tuomaristossa ainakin! yksi asiasta ammattinsa puolesta mitään tietämätön. Joten tervetuloa kritiikki.
- Poppana1
Tapsa on suurenmoinen laulaja. Oikein, OIKEIN hyvää ja joulua hänelle ja onnellista alkavaa vuotta. Ensi vuonna keikoilla tavataan !
- wanharouwa
ihmetellen lueskelen kommenttejanne.
TK mitä ilmeisimmin on parhaillaan sairauslomalla sellaisen sairauden vuoksi, mikä ei parane aspiriinilla, eikä muutenkaan hetkessä sormia napsauttaen.
Mitä teettekään te hänelle muka aina niin hyvää toivovat ihmiset...kasaatte hänelle paineita siinä määrin, ettei hän malta taatusti antaa itselleen aikaa kuntoutua. Samalla huomaamattanne? väheksytte hänen sairauttaan.
Miltäpä tuntuisi itsestänne kun olisitte kunnon kuumeen kourissa ja joku sanoisi, että ei se mitään, huomenna vaan taas töihin. Sairaus on aina sairaus, se ei häviä kieltämällä asia.
Oikeat ystävät toivottaisivat henelle, ei suinkaan pikaista paranemista, vaan aikaa saada asiat oikeisiin mittasuhteisiin ja saada taas elämä ns. mallilleen.
Kaikille toivottelen Rauhaisaa Joulua :)- Ultsi K
Wanharouwa osui taas kuten niin monesti asian ytimeen. !Ulkopuolisena" tarkkailijana ja viisana ihmisenä hän näkee asiat oikein.
- mielestäni
Kylläpä oletkin hyvä ihminen. :) Ihan ihmetyttää tuollainen viisaus.
- r.moore
ennen kuin tänne kirjoittaa ja mitä. vanhat ovat kyllä mielessä...
- ZaiZai
Tapanille kaikkea hyvää, voimia, jaksamista, terveytä ja rauhaisaa joulua. Onnea viisukarsintoihin !
- konsertti kävijä
Tapani on upea laulaja. Kiitos loistavasta joulukonsertista Viitasaaressa 16.12. T.Kansan ääni on kuin taivaasta. Uskomattoman kaunista ja koskettavaa tulkintaa !
Hyvät jatkot Tapsalle ja tunnelmallista joulunaikaa !- urjana
Oliko siellä 157 kuulijaa,sekä suntio?
- Viitasaaren mummo
Viitasaaren "konsertti" oli kauhea kokemus. Kansantaiteilija puhui puolirivouksia, piereskeli pahanhajuisia tuhnuja häpemättömästi taukoamatta ja lauloi epävireisesti. Tällaisen vanhan mammankin piti oikein kaivella kakkulat esiin sillä en meinanut uskoa näkemääni ja kuulemaani ja haistamaani! Tuonkin ajan olisi voinut käyttää paremmin hyväksi, esim paistaa joululoorat. Mutta tuossa "konsertissa" leijunut haju seuraa perässä kuin hai laivaa eikä yhtään tee mieli syödäkään. Vei mamman ruokahalutkin. Mokomakin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1321433
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt4971251Miesten suusta kuultua
Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "167751Sinkut-palstan suurin valhe
Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va197651Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"
Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l125641- 44637
- 49637
Haluaisin mies tietää pari juttua
Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt22590- 41563
- 74563