Rosteri/metallipintojen suojaus

Kuulin savimaisesta aineesta, jolla voi suojata / kiillottaa mm. rosteripintoja. Aine toimii ikään kuin autovaha.

Osaatteko kertoa, mikä aine on kyseessä ja saako sitä ostaa "normaalista kaupasta"?
1395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pro Gadnium metal polish on paras mikäli on paha puhdistettava alue. Käy katsomassa www.autoprokem.fi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nappeli kirjoitti:

Kuulin savimaisesta aineesta, jolla voi suojata / kiillottaa mm. rosteripintoja. Aine toimii ikään kuin autovaha.

Osaatteko kertoa, mikä aine on kyseessä ja saako sitä ostaa "normaalista kaupasta"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu