L&t:läiset

saitteko joululahjaa pomolta?
101588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ai,antaako pomokin joululahjan?
Sehän jakaa ainoastaan firman lahjan.

Äänestä

tänäkään vuonna minkäänlaista joululahjaa firmalta,mutta asiakkaita kylläkin.

Äänestä
  • 2 pientä marimekon pyyhettä tuli firmalta. mitään koko firman lahjaahan ei ole olemassakaan, vaan ymmärtääkseni joka yksikkö päättää asiasta itse

    Äänestä

  • meillä... kirjoitti:

    2 pientä marimekon pyyhettä tuli firmalta. mitään koko firman lahjaahan ei ole olemassakaan, vaan ymmärtääkseni joka yksikkö päättää asiasta itse

    saatiin elokuva liput ja sellaset ruokakorit jotka maksaa sokoksessa 50€...et jos tulee kenkää ni pääsee ainakin leffaan ja on ruokaakin mukana!!!

    Äänestä

  • meillä... kirjoitti:

    2 pientä marimekon pyyhettä tuli firmalta. mitään koko firman lahjaahan ei ole olemassakaan, vaan ymmärtääkseni joka yksikkö päättää asiasta itse

    Olen kyllä kuullut,että yksikkömme on jakanut joinakin jouluina lahjoja,mutta niitä on sitten vissiin saaneet vaan harvat ja valitut joillekkin jopa on soitettu hyvän joulun toivotukset.No pärjätään ilmankin.

    Äänestä

En ole vielä mitään odottanutkaan..

Äänestä

hihihi ihan seko koko paikka,,,,,työn johtajat hysterisiä..lulis kun on talossa töissä että olis joku moraali,,ei oooooo ihme kun vaihtuvus on suuri

Äänestä
  • Itse ollessani yksityisissä puljuissa esimiehenä oli paniikki joka viikko varsinkin kiertävillä alueilla. Ei ihme että esimies sekoaa. Siksi vaihdoinkin kunnalle.

    Moraalia ei pörssiyhtiöissä (eikä paljoa muissakaan) tietenkään ole, koska niiden AINOA tehtävä on tuottaa osakkeenomistajille mahdollisimman paljon rahaa. Sillä voiton määrällä ei ole mitään ylärajaa.

    Se on siis sinunkin ylin tavoitteesi: tehdä mahdollisimman pienellä palkalla ja työajalla mahdollisimman suuria alueita, että omistajat saavat pankkitilinsä pullolleen. Mutta älä edes kuvittele, että se riittää heille.

    Suuri vaihtuvuus siivouspuljuissa johtuu siitä, että niitä puljuja on Suomi väärällään ja siksi asiakkaista kilpailu on veristä. Puljut siis "joutuvat" maksamaan naurettavaa noin 7,50 euron tuntipalkkaa lähes kaikille työntekijöilleen.

    Siksi työntekijät vaihtuvat jatkuvasti.

    Siksi laatu on huono.

    Siksi esimiehet ovat hulluuden rajoilla yrittäessään pyörittää edes jotenkin epätoivoisia alueitaan.

    Äänestä

ei edes hyvän joulun toivotuksia. Puuroo olis saanut mennä syömään, kunhan vaan menee yli 30:n kilometrin päähän toimistolle.

No, onhan mulla aatonaattona vielä töitä aamulla ja ylimääräinen vuoro illalla, joten voisihan sitä vielä silloin saada vaikka puhelinsoiton pomolta, jota en ole nähnyt kun toukokuussa viimeksi.

Äänestä

joululahja palvelupäälliköltä kahvin kera :) ihan hyvä firma ,ei mitään pahaa sanottavaa,ainakaan vielä ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työnteijä-., kirjoitti:

saitteko joululahjaa pomolta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu