Kaplinski

Mielipiteitä...
1134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jaan Kaplinskin ja suomalaisen Johannes Salmisen rikasta kirjeenvaihtoa on julkaistu useassa kirjassa. Omat sympatiani ovat lopulta Jaan Kaplinskin puolella. Hänen huomionsa, jonka mukaan hänen mielestään Julius Caesaria ja hänen Rooman keisarikuntaansa, joka pyrki yhtenäistämänn kaiken samannäköiseksi, suurempi eurooppalainen oli Gallian vastarintapäällikkö Vergincetorix (myös Asterixista tuttu). Hyviä puheenvuoroja Euroopan olemuksesta ja tilasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lukija kirjoitti:

Mielipiteitä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu