mielestäni todella hyvä harrasteauto lehti.Hienon näköinen ja jutuissa uudehkojakin laitteita.Metsäromukuvia voisi olla mopilistin tapaan?
Klassikot-Lehti,
6
1543
Vastaukset
- Piippari
Onhan se siisti, mutta liikaa entisiä arkirakkineita, jotka osaa ulkoa. Niin on puhdas, että on kuin mainosmiesten tekemä, paitsi kuvat joskus amatöörimäisiä. Artikkelit on kuin retrojuttuja jossain maahantuojan asiakaslehdessä, jossa kehutaan peli tämmöstä oli ennen. Uuden ooppelin mainosjuttu puuttuu vain seuraavalta aukeamalta... Arvosana 7½
- selailukuvasto
Ei oikein jaksa innostua, kun on nykytyyliin vaan paljon kuvia kaikenlaisista tuunauksista, mutta ehkä joillekin kiinnostava.
- 2892849
hakkaa nykyisen Mobilisti -lehden mennen tullen. Mobilisti Senior on myös hyvä - se on oikeastaan palannut siihen muotoon, mitä itse Mobilisti -lehti oli joskus "kultaisella" 80 -luvulla !
- Lukijaine
Klassikot-lehti ei vedä vertoja Moblalle joka onneksi on palaamassa entiseen tyyliinsä kertoen kaiken ikäisistä ja erimallisista vehkeistä. Urheiluautotapahtumat on viimein karsittu vähemmälle ko. lehdessä, ei sitä Le'manssia jaksa joka numerosta tavata. Seniorimoblan ja alkuperäisen voisi jo vihdoinkin yhdistää, mikälie ideana ollutkin alunpitäen?
Klassikot-lehti on sellainen pintapuolinen julkaisu/raapaisu ainakin vielä. - Keeppa00
Lukijaine kirjoitti:
Klassikot-lehti ei vedä vertoja Moblalle joka onneksi on palaamassa entiseen tyyliinsä kertoen kaiken ikäisistä ja erimallisista vehkeistä. Urheiluautotapahtumat on viimein karsittu vähemmälle ko. lehdessä, ei sitä Le'manssia jaksa joka numerosta tavata. Seniorimoblan ja alkuperäisen voisi jo vihdoinkin yhdistää, mikälie ideana ollutkin alunpitäen?
Klassikot-lehti on sellainen pintapuolinen julkaisu/raapaisu ainakin vielä.lehti on nykyään aivan perseestä - käytännössä maamme toinen V8-Magazine - sitä myös ihmettelen, että miten ihmeessä nykytoimittajat eivät osaa enää valokuvata ? - suttuisia, hämäriä, "tunnelmakuvia" lehti puollollaan.
- Lolita1982
Itse tykkään kovasti Klassikot-lehdestä. Siinä on mielenkiintoista asiaa ja erityisenä plussana se, ettei joka auton kylkeen ole mitään hutsuja laitettu keikistelemään. Pidän lehdestä myös siksi, että se esittelee laaja-alaisesti erilaisia autoja, eikä keskity vain amerikkalaisiin muskeliautoihin. Innolla odottelen Cortina MK3-esittelyä. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1101671- 1711618
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691528Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise231318Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys901194Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su146963Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c70961- 97892
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr187815Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud211791