Kyselisin mitä pitäisi tehdä kun koiramme söi kuulakärkikynän?
Huuhtelin koiran suun vedellä heti.
Mutta onko kuinka vakavaa?
Nyt on koiran kieli vihree kynästä, kuin joulukuusi!!
koira söi kuulakärkikynän
6
7028
Vastaukset
- pieni ero
Siis söikö koira sen kynän, vai söikö se kynää... siis vain mustetta?
Jos se söi kynän, niin ottaisin itse aikas pikaisesti eläinlääkäriin. En odottaisi että saako se jonkun suolitukoksen siitä. Pahassa tapauksessa voisi olla viimeinen tukos.
Mutta jos se vain pureskeli kynää ja sai mustetta suuhun ja nieli sitä, niin enpä usko että kovasti vaarallista olisi. Kyllähän me ihmisetkin aina välillä kuulakärkikyniä imeskelemme jotta ne aukeaisivat antamaan mustetta.
Eli tsekkaa nyt saitko suunnilleen edes kaikki kynän osat pois sen suusta ja jos et, niin soita ell:le.- ...................
jos se söi kynän osia niin kannattaisi soittaa lääkärille, voi nimittäin repiä suolistoa ja hengenlähtö on lähellä..
- Läpikivi
Kuten tuossa jo muut sanoivatkin, jos kynästä on nielty osia, niin eläinlääkäriin. Jos pelkät musteet on imailtu kitusiin, niin voit antaa lääkehiilikuurin varmuuden vuoksi, vaikka todennäköisesti pärjää ihan hyvin ilmankin ellei ihan koko mustetuubia oo tyhjentänyt.
- Anonyymi
Söin stabilon mustetta kuolenko?
- Anonyymi
Söin koiran, oli ihan vtun hyvää
- Anonyymi
Koirat ovat syöneet luita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2541824Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys131282Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2091229Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851105Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60903TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18884- 64883
- 51826
Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva126790Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61783