Kimi on yleisnero

Alppimaan aivokuningas

Moni varmaan miettii, mihin Kimin ylivoima autokuskina perustuu. Mies on maailman kaikkien aikojen merkittävin formulakuski ja urheilijoista kolmen arvostetuimman joukossa. Suomessa kukaan toinen ihminen ei ole koskaan ollut yhtä vaikutusvaltainen.
Syy on tämä: Kimi on yleisnero. Yleisnero kykenee huippusuoritukseen missä tahansa lajissa. Jos Kimi harrastaisi yleisurheilua, hänen ennätyksensä satasen juoksussa olisi 9.50, korkeushypyssä 250 ja kuulantyönnössä 24,00.
Jos Kimi harrastaisi koripalloa, olisi hänen pistekeskiarvonsa 55/ottelu.
Jos Kimi olisi kirjailija, hänen teoksiaan myytäisiin yhtä paljon kuin Paasilinnan, Remeksen ja Päätalon kirjoja yhteensä.
Jos Kimi ryhtyisi fyysikoksi, saisi hän Nobelin palkinnon heti kun seuraava jaetaan.
Jos Kimi olisi taloustieteilijä, hän ratkaisisi maailman talousongelmat puolessa vuodessa.

Kimin kaltaisia hengen jättiläisiä syntyy maailmaan korkeintaan yksi vuosisadassa, joten olkaamme kiitollisia siitä, että nero-Kimi sattui syntymään Suomeen.

4

611

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Järjen jättiläinen

      Kävi apukoulua ja jätti amiksen autonasentajalinjan kesken, sekä kärsi keskittymishäiriöistä. Lähde: Jäämies-kirja.

      • "veltto virtanen"

        Niin, ollakseen viisas täytyy olla lukio käytynä ja maisterin paperit taskussa, vai? Ei se ihan noin mene... ei vain tarvi kaikilla käydä kouluja jos on lahjakkuutta ja viisautta tarpeeksi siihen mitä tekee!


    • kun12

      kimillä on tuo älykkyysosamäärä vain vähän yli 120 niin ei tule neroa eikä fyysikkoa tekemälläkään joten ajelkoon romulla ens kaudenkin

      • miinaxD

        se ei määrittele älykkyyttä oliko koulussa hyvä.itse en ollut mikään huippu oppilas mutta silti uskon että oikeassa elämässä olen melko fiksu...ja niin on kimikin järkevä oppinut kuljettaja....!!!!....ja mitä kimin koulun käyntiin tulee ei sille voi mitään jos on keskittymis häiriö ja kyllä sen on täytynyt siellä koulussakin oppia esim.englanninkieli jota kimi joutuu nykyään käyttämään oikeissa tilanteissa paljon!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      367
      1821
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      11
      1638
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      241
      1338
    4. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      51
      930
    5. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      401
      878
    6. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      69
      869
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      32
      714
    8. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      68
      666
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      53
      656
    10. Mies miten tämä

      Tilanne ratkaistaan?
      Ikävä
      27
      651
    Aihe