Kimi on yleisnero

Alppimaan aivokuningas

Moni varmaan miettii, mihin Kimin ylivoima autokuskina perustuu. Mies on maailman kaikkien aikojen merkittävin formulakuski ja urheilijoista kolmen arvostetuimman joukossa. Suomessa kukaan toinen ihminen ei ole koskaan ollut yhtä vaikutusvaltainen.
Syy on tämä: Kimi on yleisnero. Yleisnero kykenee huippusuoritukseen missä tahansa lajissa. Jos Kimi harrastaisi yleisurheilua, hänen ennätyksensä satasen juoksussa olisi 9.50, korkeushypyssä 250 ja kuulantyönnössä 24,00.
Jos Kimi harrastaisi koripalloa, olisi hänen pistekeskiarvonsa 55/ottelu.
Jos Kimi olisi kirjailija, hänen teoksiaan myytäisiin yhtä paljon kuin Paasilinnan, Remeksen ja Päätalon kirjoja yhteensä.
Jos Kimi ryhtyisi fyysikoksi, saisi hän Nobelin palkinnon heti kun seuraava jaetaan.
Jos Kimi olisi taloustieteilijä, hän ratkaisisi maailman talousongelmat puolessa vuodessa.

Kimin kaltaisia hengen jättiläisiä syntyy maailmaan korkeintaan yksi vuosisadassa, joten olkaamme kiitollisia siitä, että nero-Kimi sattui syntymään Suomeen.

4

655

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Järjen jättiläinen

      Kävi apukoulua ja jätti amiksen autonasentajalinjan kesken, sekä kärsi keskittymishäiriöistä. Lähde: Jäämies-kirja.

      • "veltto virtanen"

        Niin, ollakseen viisas täytyy olla lukio käytynä ja maisterin paperit taskussa, vai? Ei se ihan noin mene... ei vain tarvi kaikilla käydä kouluja jos on lahjakkuutta ja viisautta tarpeeksi siihen mitä tekee!


    • kun12

      kimillä on tuo älykkyysosamäärä vain vähän yli 120 niin ei tule neroa eikä fyysikkoa tekemälläkään joten ajelkoon romulla ens kaudenkin

      • miinaxD

        se ei määrittele älykkyyttä oliko koulussa hyvä.itse en ollut mikään huippu oppilas mutta silti uskon että oikeassa elämässä olen melko fiksu...ja niin on kimikin järkevä oppinut kuljettaja....!!!!....ja mitä kimin koulun käyntiin tulee ei sille voi mitään jos on keskittymis häiriö ja kyllä sen on täytynyt siellä koulussakin oppia esim.englanninkieli jota kimi joutuu nykyään käyttämään oikeissa tilanteissa paljon!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      412
      1651
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      808
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      38
      757
    4. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      29
      714
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      55
      691
    6. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      645
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      417
      634
    8. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      553
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      88
      537
    10. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      33
      488
    Aihe