Kimi on yleisnero

Alppimaan aivokuningas

Moni varmaan miettii, mihin Kimin ylivoima autokuskina perustuu. Mies on maailman kaikkien aikojen merkittävin formulakuski ja urheilijoista kolmen arvostetuimman joukossa. Suomessa kukaan toinen ihminen ei ole koskaan ollut yhtä vaikutusvaltainen.
Syy on tämä: Kimi on yleisnero. Yleisnero kykenee huippusuoritukseen missä tahansa lajissa. Jos Kimi harrastaisi yleisurheilua, hänen ennätyksensä satasen juoksussa olisi 9.50, korkeushypyssä 250 ja kuulantyönnössä 24,00.
Jos Kimi harrastaisi koripalloa, olisi hänen pistekeskiarvonsa 55/ottelu.
Jos Kimi olisi kirjailija, hänen teoksiaan myytäisiin yhtä paljon kuin Paasilinnan, Remeksen ja Päätalon kirjoja yhteensä.
Jos Kimi ryhtyisi fyysikoksi, saisi hän Nobelin palkinnon heti kun seuraava jaetaan.
Jos Kimi olisi taloustieteilijä, hän ratkaisisi maailman talousongelmat puolessa vuodessa.

Kimin kaltaisia hengen jättiläisiä syntyy maailmaan korkeintaan yksi vuosisadassa, joten olkaamme kiitollisia siitä, että nero-Kimi sattui syntymään Suomeen.

4

612

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Järjen jättiläinen

      Kävi apukoulua ja jätti amiksen autonasentajalinjan kesken, sekä kärsi keskittymishäiriöistä. Lähde: Jäämies-kirja.

      • "veltto virtanen"

        Niin, ollakseen viisas täytyy olla lukio käytynä ja maisterin paperit taskussa, vai? Ei se ihan noin mene... ei vain tarvi kaikilla käydä kouluja jos on lahjakkuutta ja viisautta tarpeeksi siihen mitä tekee!


    • kun12

      kimillä on tuo älykkyysosamäärä vain vähän yli 120 niin ei tule neroa eikä fyysikkoa tekemälläkään joten ajelkoon romulla ens kaudenkin

      • miinaxD

        se ei määrittele älykkyyttä oliko koulussa hyvä.itse en ollut mikään huippu oppilas mutta silti uskon että oikeassa elämässä olen melko fiksu...ja niin on kimikin järkevä oppinut kuljettaja....!!!!....ja mitä kimin koulun käyntiin tulee ei sille voi mitään jos on keskittymis häiriö ja kyllä sen on täytynyt siellä koulussakin oppia esim.englanninkieli jota kimi joutuu nykyään käyttämään oikeissa tilanteissa paljon!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      236
      4600
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      76
      3035
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2463
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1767
    5. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      25
      1613
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1439
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      85
      1285
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      143
      965
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      938
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      894
    Aihe