Puhetta.

meillä on 3 kuukauden vauva joka on alkanut pitää outoa höpinää ..sitä tulee koko ajan putkeen ja sit menee hermot. Voisko johtua hampaista kun se on 1.5 kuukautta syönyt käsiä ja kuolannut, vai mistäs muinen höpinä.?
3324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ööö höpinä...?

Äänestä

jospa se vauva opettelee puhumaan... meil ainaki vauva alko höpötellä jo ennen tuota ikää. hermot menee sit ku alkaa olla väsy tai nälkä. nyrkin syönti ja kuolaaminen ei aina liity hampaisiin, vaan vauva on hoksannu kätensä ja tutkii niitä maistamalla. ei se muuten osaa hahmottaa mitä sillä on suussa, ku maistamalla. tai sit vauvalla on tylsää, jos hermot menee

Äänestä

Kenellä menee hermot? Vauvalla vai sulla vauvan höpinään??

Meillä on syöty hyvin tiuhaan käsiä ja leluja ja aivan kaikkea jo 4 kk ja kuolataan litroittain päivässä, muttei hampaan hampaata vielä näy.

Vauvan juttelu ainakin alkaa tuossa iässä lisääntyä normaalisti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vw87 kirjoitti:

meillä on 3 kuukauden vauva joka on alkanut pitää outoa höpinää ..sitä tulee koko ajan putkeen ja sit menee hermot. Voisko johtua hampaista kun se on 1.5 kuukautta syönyt käsiä ja kuolannut, vai mistäs muinen höpinä.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu