Joulusta tulee mieleen eräs jouluaatto kun ajelin taajamassa piiriautolla, ja katselin kun eräästä omakotitalon ikkunasta näkyi isä jolla ehkä noin kaksi vuotias poika sylissä ja selkeästi jo odottelivat joko pukki tulisi. Hymyilyttää vieläkin kun ajattelen sitä miten pystyin lukemaan pojan huulilta huudon "joulupukki" ja hän osoitti minua ohi ajaessani.
Itsekkin tästä vielä töihin joutuu lähtemään, mutta aatto on sitten vapaa. Rauhallista joulua joulun vartioille. Toivotaan että joulurauha laskeutuu hetkeksi myös meidän alalle.
Itsekkin tästä vielä töihin joutuu lähtemään, mutta aatto on sitten vapaa. Rauhallista joulua joulun vartioille. Toivotaan että joulurauha laskeutuu hetkeksi myös meidän alalle.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuossa jokunen vuosi stten ajelin piiriä aattoiltana. Siinä alkuillasta tuli micra kolmion takaa suoraan oikeaan kylkeen. Eipä kuitenkaan tullut henkilövahinkoja. Micrasta nousi itse joulupukki. Kiire tuntui olevan useampaan kotiin. Tämä pukki ei kuitenkaan päässyt jatkamaan matkaansa niin micralla kuin muullakaan ajoneuvolla. Paikalle saatu poliisi esti matkan teon koska pukki puhalsi vajaan promillen.
toivotukset palstan seriffille.Olet rauhoittanut palstan asiallisen luettavaksi.Joulu vapaalla ja Tapaniks sorvin ääreen.Joka toinen vuos meinigillä juhlapyhien suhteen.
Toinen vuosikymmen alalla meneillään.
ikävä vsnhoja kunnon tarinoita Tomrasta ja kärryletkoista rännän seassa.
mutta Hyvää joulua Alias M myöskin, olet saanut kiitettävästi nuo "hörhöt" poistettua täältä ja keskustelu on pysynyt ihan kohtuullisena, siihen ei muut sheriffit ole pystyneet, kiitos!