Katsokaa, vanhemmat, miten teitä rahastetaan nettilelukaupoilla. Tässä kaksi esimerkkiä:
http://www.suomikauppa.fi/index.php?cPath=56_92&sort=2a&page=2
http://www.lahjapuoti.fi/puoti.php?view=productListPage&isChanged=0&searchString=&searchCategory=17
Yhden pienen pehmolelun hinta postikuluineen voi olla 10 euroa enemmän rahastajalla!!!
Rahastusta Muumeilla ja muillakin leluilla
3
479
Vastaukset
- ja haluat lapsillesi
muumeja....halvempaa ku hakea....
- Esa Kuluttaja
Aivan, tarkoitin vain, että toiset nettikauppiaat eivät ole liian ahneita, vaan myyvät kohtuuhintaan. Kuten tämä jälkimmäinen.
- näkyvissä
Esa Kuluttaja kirjoitti:
Aivan, tarkoitin vain, että toiset nettikauppiaat eivät ole liian ahneita, vaan myyvät kohtuuhintaan. Kuten tämä jälkimmäinen.
Miksi kyseessä olisi rahastus? Hintoihin vaikuttaa varmasti se, että kalliimpi Suomikauppa toimittaa tilauksia ennen kaikkea ulkomaille. En ole täysin varma asiasta, mutta olettaisin että Suomessa toimivana nettikauppana sitä koskee Suomen laki myös etämyynnin asiakaspalautusten osalta - eli sen maksettavaksi lankeaa kalliit ulkomaan postimaksut tuplina aina kun joku sen asiakas ei tahdokaan pitää tilaamaansa tavaraa. Vaikka olisinkin väärässä, sen täytyy silti palautusten kohdalla ottaa tappiota vähintään omien postimaksujensa verran.
Jos et sattunut tietämään, pakettien lähettäminen maasta toiseen on kaikkea muuta kuin halpaa huvia. Onko siis mikään ihmekään, että Suomikaupan hinnat on korkeampia? Senhän on pakko pitää hinnat korkeampina saadakseen edes omansa takaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512