onko suolausta vähenetty ja aurauksia kun ainakin kasitie niin pirkuleen liukas aikaajoin. eilen viimeksi sattui Lohtajalla onnettomuus. Säästetäänkö suolauksissakin jo..ennenku pahempaa sattuu niii in.
vt 8
liukasta on
7765
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ku näkee et on liukasta niin saa syyttää itteään ku menee männyn ympärille. Ja jos se tuntuu hankalalta niin suosittelen sellaiselle henkilölle taxia..
Toivottavasti suolausta lopetettais kokonaan.Autoissa on talvirenkaat! ja ite saa säätää ajonopeutta oman ajotaidon mukaan! Helppoa se on kun sen oivaltaa!
Kyllä lapsokaiseni olet oikeassa suolan suhteen.
Tahtoo vaan tämä Joulunaika olla niin kinkkistä suolarintamalla.
Katsoppas nyt kun nuo ihmiset ostavat noita joulukinkkuja niin jo pelkästään siinä vaiheessa kun laittavat sian likoon niin menee ainakin noin puolikiloa suolaa.
Nyt Kun Suomessa on 5.2miljoonaa asukasta niin sinunhan on helppo laskea paljonko tätä arvokasta maantiesuolaa menee jo pelkästään ihmisten mässäämiseen.
Ja eihän tässä nyt mitään teitä suolata.Nythän on joulu.Aijon alaisteni kanssa viettää joulua perheidemme kanssa ihan niin kuin muutkin sivistyneet ihmiset.
Ei muuta kuin ystävällistä joulua sinulle ja tietenkin kaikille Kokkolalaisille.
lailla kieltää! autot ruostuu ja on koko ajan likasia, pohjavesi saastuu..
on kyllä tosi kauheaa,kyllä on paljon parempi että on liukasta ja tulee kolareita !!!!!!!!!!!!!
pelata kotona pelejä
Avuttomat kuskit.Pysykää kotona,Suomessa on talviolosuhteet.