pitääkö säätiedotteet paikkansa että krabilla sataisi. ollaan menossa kohta sinne ja olisi ikävä jos sataisi koko ajan.onko jollain joka on ollu siellä äskettäin että pitääkö se paikkansa että siellä sataa ja ukkostaa koko ajan?
krabin sää
Nimetön
72037
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Älä ole huolissasi,vaikka sääkartoissa on tippa tai kaksi sade voi kestää minuutin tai 30 yleensä sateet on lyhytkestoisia.
Ei hätiä, tod näköisesti joka päivä tulee kuuro vettä, illalla enimmäkseen mutta ne on lyhyitä eikä haittaa mitenkään auringon ottoa, ne lähinnä virkistää!! 2v kokemuksella tiedän, mekin lähdetään La Ao Nangiin.
oltii krabilla just kax viikkoo. ja melkein joka ilta tais sataa vähän vettä, ei sillai haitannu, mut mä olin ajatellut kuvailla auringon laskuja, ja en siis yhtää kuvaa saanut! mut iho palo pilvisyydestä riippumatta, vaikka käytimme suojakerrointa 50!
lähdettiin AoNangista, 2 viikkoa oltiin. Etukäteen säätiedot näytti sateista ja kun tultiin olikin oppaan mukaan siihen asti ollut sateista, mutta nyt koko aikana satoi 3 kertaa ja ei ne kuurot kauaa kestäneet. Kyllä me saatiin auringonlaskukuvia ja oltiin uimassakin kauniin auringonlaskun aikaan. (Ja laskuveden aikaan, joten ennenkuin uimaan asti pääsi, piti kävellä hetken verran ( siis pitkälle..)).
Suunnitteilla olisi Krabin matka huhtikuun alkuun, mutta matkatoimistonkirjojen mukaan huhtikuu olisi jo sadekautta. Onko kellään kokemusta, minkälaista säätä yleensä huhtikuun alussa Krabilla on?
Ja siellä on vallan mainio sää vaikka ennusteet ovat muuta näyttäneet. Harvoin satoi kahden viikon aikana muutamana iltana. Muuten on lämmintä koko ajan ja aurinko paistoi.
Kiva kuulla, koska lähtöpäivä lähenee. Eli noihin sääennusteisiin ei ole hirveästi luottamista, kun koko ajan on ennusteessa sadepilven kuva.