Moi. Olen lähdössä 4 kuukaudeksi norjaan. Saako norjasta ns. mokkulaa kuukausi maksulla, kuten suomessa? Mikäli saa, mistä ja mitä maksaa?
Vastaukset 2
- Annkka
NetCom, https://netcom.no/abonnement/mobiltbredband.html
Telenorista pysyn kaukana... - saahelpostikin
Saat mokkulan, pitää maksaa takuumaksua 2000Nok ja ostaa itse mokkulamodeemi. kuukausimaksu noin 490Nok jos haluat käyttää ilman rajoituksia. Käyttöön otto kestää muutaman päivän, osoitteen tarvitset Norjasta. Menet vain johonkin liikkeeseen joka niitä myy, tekevät sopparin, tulee lasku takuumaksusta, maksat sen pankkiin ja menet kuitin kanssa takaisin liikkeeseen, seuraavana päivänä saat mokkulasi ja voit alkaa käyttämään sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 168966
- 86780
- 57751
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72717- 46633
- 60572
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko68560Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35545Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44537- 26531