Kap verdeen omatoimimatka

...

Tietääkö joku jotain nettisivuja josta vois löytää halvalla majoituspaikan santa mariasta?huoneiston tms. Kesällä ois tarkotus lähteä uudestaan eikä sillon suomesta tehdä pakettimatkoja.Kiitos!

7

1636

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keiu

      ja millä hinnalla? Itse joskus katselin, että parilla vaihdolla olisi Helsingistä pitänyt mennä.

      • ...

        Mitä tossa nyt katselin niin jos haluaa helsingistä niin muutamalla vaihdolla joku 700 halvimmillaan edestakas..mutta jos ottaa halvat lennot helsingistä lontooseen ja sieltä sitten eri lennon kap verdeen niin joku 600euroa..ton halvempia en oo ainakaan vielä löytänyt


    • annamanna

      lensin viime toukokuussa Englannin kautta. Meillä oli omatoimimatka. Netistä varattiin hotelli (Porto Antigo), joka oli erinomainen ja erinomaisella paikalla aivan meren rannassa Santa Marian kylän ytimessä. Lensin Helsingistä Lontooseen ja sieltä tyttäreni kanssa Thomssonin lomalennolla Salille. Hyvät koneet, hyvä palvelu. Kaiken kaikkiaan aika edulliseksi tuli! Googleta esim Santa Maria, löytyy hotelleja!!!!

      • ...

        Kiitos vastauksesta!jos saan kysyä niin kuinka paljon matka suunnilleen maksoi?ja mitä hotelli ja kuinka pitkäksi aikaa?


      • keiu
        ... kirjoitti:

        Kiitos vastauksesta!jos saan kysyä niin kuinka paljon matka suunnilleen maksoi?ja mitä hotelli ja kuinka pitkäksi aikaa?

        minuakin. Itse aina pakettimatkalla Cabolle matkustanut. Mutta lomalennoillakin (Finnmatkat) lentoaikaa kertyy reilu 10 tuntia, kuinkahan pitkään matkustamiseen pitäisi varautua jos lähtisi omatoimisesti?


      • ...
        keiu kirjoitti:

        minuakin. Itse aina pakettimatkalla Cabolle matkustanut. Mutta lomalennoillakin (Finnmatkat) lentoaikaa kertyy reilu 10 tuntia, kuinkahan pitkään matkustamiseen pitäisi varautua jos lähtisi omatoimisesti?

        no mitä nyt kattosin jos menee thomsonin kautta lontoosta ni sieltä lento joku 5 tuntia, eli huomattavasti vähemmän..mut sit tietty viel lento lontooseen ensin


      • Rapu
        ... kirjoitti:

        Kiitos vastauksesta!jos saan kysyä niin kuinka paljon matka suunnilleen maksoi?ja mitä hotelli ja kuinka pitkäksi aikaa?

        Olimme vuodenvaihteessa Salilla pakettimatkalla. Varasimme siellä paikalliselta lentoyhtiöltä matkat edestakaisin Sao Vicentelle, josta kävimme autolautalla myös Santa Antaolla. Olimme hankkineet ennen lähtöämme kaksi Kap Verden matkaopasta, joissa oli myös hotellitietoja. Hotellit varasimme soittamalla Salilta. Kahden hengen huone maksoi Mindelossa Sao Vicentellä ja Ponta do Solissa Santa Antaolla n. 50 euroa yöltä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      260
      9057
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      312
      6289
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1370
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1311
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1111
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      79
      995
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      877
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      788
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      703
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      696
    Aihe