Hauskaa juhla-aikaa...

mira-ley

Heissan,

Niin aina tapahtuu ja sattuu kaikenlaista ... onko sinulle tapahtunut tänä joulunaikana mitään hassunhauskaa?
Itse sain jouluvitsin aikasiksi, kun soittelin "pikkuveljelleni". Tuli kysyttyä jotain aterian laitosta--no kuulin puhelimessa vähän väärin ja kuulin että laittoivat valasta. no..aika erioista kait näin jouluna tuumasin...mut oikeesti oli kyse kai silvasta. heh heh. Mut tuumattiin että sitä vois vaikka itse valaan sisällä käristellä...sinivalasta.

Hauskaa joulun jatkoa Kaikille.

t;mira
-ley ;))

6

323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...ngg

      huomasin, että velipojan köörille hankkimani lahjat
      tuplaantuivat.

      Muistelin kovin, että olin jo hankkinut lahjukset
      heille, mutta koska en löytänyt niitä, niin jou-
      duin hankkimaan uudet.

      Nyt iltapäivällä järjestelin tavaroita ja löysin
      kassin, jossa ne ovat - ne alkuperäiset.
      Antaako vai eikö antaa...kas siinä surma.

      • Anna ne ensi jouluna, saadaan silloinkin jouluhauskaa. Varsinkin jos lahjat ovat samat kuin edellisvuonna.


      • Ninas

        oot hankkinutkaan, jos kunnon käyttökamaa, joka ei vanhene; voisi hyvin kuvitella antaa ne vuoden kuluttua, mut kuins' sä ne silloin löydät ?))
        Sut on muuten poj..ongattu, mikä ihme teema tää veri, rikospaikka....surma lieneekään...


      • ...ngg
        Ninas kirjoitti:

        oot hankkinutkaan, jos kunnon käyttökamaa, joka ei vanhene; voisi hyvin kuvitella antaa ne vuoden kuluttua, mut kuins' sä ne silloin löydät ?))
        Sut on muuten poj..ongattu, mikä ihme teema tää veri, rikospaikka....surma lieneekään...

        ver... vesissä ne lahjat piilottelee.
        ;DDD


      • ...ngg
        zepponen kirjoitti:

        Anna ne ensi jouluna, saadaan silloinkin jouluhauskaa. Varsinkin jos lahjat ovat samat kuin edellisvuonna.

        "vanhenevaa tavaraa" (ei maitoa). Pieniä eroja
        on kyllä.


    • ..luulin, että joulupukki liikkuu reellä, kun on luntakin. Sitten aattona pongasin autoilevan joulupukin, kun oltiin iltahämärissä matkalla sukulaisperheelle.. Pientä vaille, etten eksynyt pahemmin..;) Loppu hyvin, kaikki hyvin.. ehdittiin kylään ennen pukin tuloa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6329
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      380
      6142
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5970
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3962
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2365
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2345
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      119
      1403
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1241
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      186
      1085
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      887
    Aihe