Hauskaa juhla-aikaa...

mira-ley

Heissan,

Niin aina tapahtuu ja sattuu kaikenlaista ... onko sinulle tapahtunut tänä joulunaikana mitään hassunhauskaa?
Itse sain jouluvitsin aikasiksi, kun soittelin "pikkuveljelleni". Tuli kysyttyä jotain aterian laitosta--no kuulin puhelimessa vähän väärin ja kuulin että laittoivat valasta. no..aika erioista kait näin jouluna tuumasin...mut oikeesti oli kyse kai silvasta. heh heh. Mut tuumattiin että sitä vois vaikka itse valaan sisällä käristellä...sinivalasta.

Hauskaa joulun jatkoa Kaikille.

t;mira
-ley ;))

6

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...ngg

      huomasin, että velipojan köörille hankkimani lahjat
      tuplaantuivat.

      Muistelin kovin, että olin jo hankkinut lahjukset
      heille, mutta koska en löytänyt niitä, niin jou-
      duin hankkimaan uudet.

      Nyt iltapäivällä järjestelin tavaroita ja löysin
      kassin, jossa ne ovat - ne alkuperäiset.
      Antaako vai eikö antaa...kas siinä surma.

      • Anna ne ensi jouluna, saadaan silloinkin jouluhauskaa. Varsinkin jos lahjat ovat samat kuin edellisvuonna.


      • Ninas

        oot hankkinutkaan, jos kunnon käyttökamaa, joka ei vanhene; voisi hyvin kuvitella antaa ne vuoden kuluttua, mut kuins' sä ne silloin löydät ?))
        Sut on muuten poj..ongattu, mikä ihme teema tää veri, rikospaikka....surma lieneekään...


      • ...ngg
        Ninas kirjoitti:

        oot hankkinutkaan, jos kunnon käyttökamaa, joka ei vanhene; voisi hyvin kuvitella antaa ne vuoden kuluttua, mut kuins' sä ne silloin löydät ?))
        Sut on muuten poj..ongattu, mikä ihme teema tää veri, rikospaikka....surma lieneekään...

        ver... vesissä ne lahjat piilottelee.
        ;DDD


      • ...ngg
        zepponen kirjoitti:

        Anna ne ensi jouluna, saadaan silloinkin jouluhauskaa. Varsinkin jos lahjat ovat samat kuin edellisvuonna.

        "vanhenevaa tavaraa" (ei maitoa). Pieniä eroja
        on kyllä.


    • Sanin

      ..luulin, että joulupukki liikkuu reellä, kun on luntakin. Sitten aattona pongasin autoilevan joulupukin, kun oltiin iltahämärissä matkalla sukulaisperheelle.. Pientä vaille, etten eksynyt pahemmin..;) Loppu hyvin, kaikki hyvin.. ehdittiin kylään ennen pukin tuloa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4986
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2269
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      2134
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      214
      2109
    5. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      213
      1334
    6. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      18
      1128
    7. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      89
      956
    8. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      47
      933
    9. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      66
      877
    10. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      12
      839
    Aihe